Чим загрожує неправильне лікування грипу, і яких помилок слід уникати, щоб швидше одужати?

Грип атакує нас кожен рік, і величезній кількості людей не вдається уникнути зустрічі з ним в сезон застуд. Здавалося б, кожен знає про цю хворобу все: і симптоми, і наслідки, і лікування. Але все ж щорічно багато хто з нас роблять одні й ті ж помилки при лікуванні грипу. Займаються самодіяльністю, призначаючи собі ефективне лікування без поради з лікарем, що призводить до ускладнень. Як не попастися на вудку не правильних підходів до лікування грипу?

Основні помилки при лікуванні грипу

Вдавати, що ви не хворі.  Дуже хочеться робити вигляд, що початкове легке нездужання – це не страшно.  Адже є справи важливіші, ніж сидіти вдома і лікуватися. А температура 37 швидко спаде, якщо ковтнути якусь пігулку.
Що робити: Не виходьте з дому при перших ознаках грипу. Перші години хвороби найбільш не передбачувані. Якщо ви пішли у своїх справах з незначною температурою 37, то через пару годин вона може підскочити до 40.

Не займайтеся самолікуванням. Передбачити точно, як пройде перебіг грипу ніхто не може, точно, як і передбачити можливі ускладнення. Можливими ускладненнями можуть бути від банального синуситу, отиту, бронхіту до пневмонії та пієлонефриту. Визначити виникнення можливих ускладнень може тільки лікар. Що робити: Обов’язково зверніться до лікаря при перших ознаках хвороби.

Не поспішайте приймати антибіотики. Грип викликають віруси, які не чутливі до антибіотиків. Більш того, антибіотики вбивають корисні бактерії, які захищають організм людини. Не вирішуйте за лікаря.
Що робити: Зверніться до лікаря.  Так, лікар може призначити антибіотики при грипі. Але можливо у лікаря виникли підозри на ускладнення, які можуть бути викликані бактеріальною інфекцією, наприклад бронхітом. При ускладненнях без антибіотиків не обійтися, але знову ж таки, лікар вирішує в якому разі виписувати антибіотики. Багато антибіотики вбивають корисні мікроби в кишечнику, які відповідають за імунітет.

Доктор медицинских наук, професор Тетяна Перцева: «Ще раз хочу підкреслити, що антибіотики застосовуються тільки при лікуванні ускладнень. На жаль, в нашій практиці дуже часто при появі перших ознак захворювання, наприклад, при температурі, хворі відразу призначають собі антибіотики. Це не правильно! Антибіотик повинен призначити тільки лікар – терапевт, дільничний лікар, сімейний лікар. Беручи до уваги ситуацію, коли препарат повинен бути призначений ».

Не збивайте температуру. Підвищена температура – захисна реакція організму, означає, що організм бореться з інфекцією. Не приймайте гарячу ванну! Всі способи прогрівання і зігрівання, такі як гаряча ванна, гірчичники, грілки, сауна, лазня тільки погіршують стан, і сприяють підвищенню температури. Деякі лікарі радять не збивати температуру, якщо температура не вище 38 градусів. При більш високій температурі з’являється зневоднення. Пийте побільше рідини, це допоможе швидше відновитися і вивести токсини вірусу з організму.
Що робити: Температуру треба терпіти, швидше настане одужання! Якщо температура приносить сильний дискомфорт – турбує головний біль, сильна ломота в суглобах, температуру потрібно знизити, навіть якщо вона 38 градусів.

Не пийте багато кислого. Пийте побільше рідини, але не зловживайте напоями, які містять кислоту, такими як апельсиновий сік, лимонад, чай з лимоном. Віруси бояться кислого, але при важкій формі грипу збільшується ризик розвитку бактеріальних ускладнень. Як відомо, бактерії добре розвиваються як раз в кислому середовищі.
Що робити: Пийте побільше мінеральної води. Солемістяче питво набагато згубно діє на вірус і не дає бактеріальних ускладнень. Постарайтеся відмовитися від кислого пиття. Не закривайте вікна, провітрюйте частіше. При застудному захворюванні потрібно частіше провітрювати приміщення, в якому перебуває хворий. Багато хворих зі страху захворіти ще більше, переохолодитися уникають провітрювання. Якщо ви знаходитесь в непровітрюваному приміщенні, то бактерії, які ви ж і виділяєте, розмножуються і заважають одужанню.

Що робити: Провітрюйте кімнату кожні 1,5-2 години по 5-10 хвилин. Якщо вам холодно, то вийдіть з кімнати або сховайтеся за ще однією ковдрою. Свіже і холодне повітря знищує велику частину вірусів, а ви швидше видужуєте.

Не вживайте алкоголь. Намагаючись вилікуватися швидше, ми застосовуємо всі відомі засоби і народні і медичні. Існує думка, що народний коктейль «горілка з перцем» вбиває бактерії, або смачний теплий «глінтвейн» ефективно допомагає. Ця думка помилкова, ні горілка, ні вино, ні спирт не допомагають при грипі та простудних захворюваннях. Алкоголь послаблює імунітет, і може тільки погіршити і затягнути перебіг хвороби.
Що робити: Не вживайте алкоголь. Горілку можна використовувати в медичних цілях, зовнішньо. Якщо у вас висока температура, то розведіть горілку з водою один до одного і розітріть тіло цим розчином.

Не поспішайте на роботу. Після зникнення симптомів хвороби не поспішайте бігти на роботу. Дозвольте організму відновитися після хвороби. Відлежиться ще кілька днів, попринимайте вітаміни, інакше можете захворіти знову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП: СТРАТЕГІЯ ЛІКУВАННЯ

ОБЕРЕЖНО, УСКЛАДНЕННЯ ГРИПУ?