Метеоризм – надмірне скупчення газів в кишечнику. У здорової дорослої людини в шлунку і кишечнику міститься близько 1 літра газів, що утворюються переважно в результаті життєдіяльності мікроорганізмів мікрофлори кишечника.

Хоча акт вивільнення від газів природний, ми, як правило, соромимося цього — особливо, якщо позиви застали нас в компанії інших людей.

Підвищене газоутворення може бути при відсутності патології. В нормі вміст газів значно зростає при вживанні ряду продуктів. Це їжа, що викликає утворення газів (бобові, капуста, яблука, газована вода); їжа, що викликає процеси бродіння (чорний хліб, квас, пиво); молочні продукти при непереносимості лактози.

Щоб уникнути незручного моменту, можна зробити кілька простих кроків, які поліпшать ситуацію.

Не зловживайте продуктами, зазначеними вище. Якщо ви плануєте йти на побачення або ділову зустріч, утримайтеся не тільки від горохового супу, але і від капусти і яблук.

Пийте більше води. Щоденне вживання достатньої кількості води має безліч переваг. І у випадку з метеоризмом вода теж буде вашим другом.

Швидко пройдіться перед важливим побаченням. Це допоможе природним чином позбутися від газів, які скупчилися. Крім того, ходьба допомагає запобігти загазованість кишечника, а регулярні фізичні вправи зменшують здуття живота.

Їжте повільніше. Правильне і неспішне пережовування допомагає нам пам’ятати про розміри порцій і уникати переповнення шлунка. Якщо ми їмо дуже швидко – разом з їжею заковтується повітря.