Літо – це прекрасно, проте проблеми зі здоров’ям легко можуть зіпсувати враження від нього. Розвінчуємо головні помилки, які можуть до цього привести.

1. До ранки потрібно докласти подорожник

Це не зовсім міф, тому що у подорожника дійсно є протизапальні і антибактеріальні властивості. Ось тільки прикладаючи до відкритої рани траву, ми не запобігаємо зараженню, а, навпаки, підвищуємо ризик. Тому що щойно зірваний лист подорожника – це бруд і мікроби. І навіть якщо ви його помиєте, в рослині можуть виявитися шкідливі хімічні речовини. Особливо якщо ви знайшли його біля дороги.

2. Засмагати корисно

Це не так: загар пошкоджує ДНК, збільшує ризик розвитку раку і старить шкіру. Рівень вітаміну D можна підвищити, якщо їсти рибу, молоко, печінку, сир і гриби. А щоб отримати його денну дозу за допомогою Сонця, досить провести під його променями півгодини (обов’язково із захисним кремом).

3. Опік потрібно намазати олією, сметаною або кефіром

Ці продукти зберігають тепло – так «приємні відчуття від опіку тільки посиляться. Крім того, тепла сметана – відмінне живильне середовище для бактерій.

Найкраще від опіків допомагає прохолодна проточна вода і спеціальні аптечні засоби. Якщо ж шкіра серйозно пошкоджена, відразу звертайтеся до лікаря.

Продовження на наступній сторінці: 1 2