Кава – один з найпопулярніших напоїв у всьому світі. Про його користь і шкоду неодноразово розповідали лікарі, вчені і дієтологи. У невеликих кількостях він сприятливо впливає на деякі органи і системи людського організму, проте його надлишок може привести до поганих наслідків для здоров’я.

Вчені з Університету Південної Австралії з’ясували, що часте вживання кави пов’язане зі зменшенням обсягу мозку, а надалі і підвищенням шансів розвитку деменції та інсульту. У дослідженні брали участь 17702 людини у віці від 37 до 73 років. Фахівці вивчили вплив кави на мозок цих людей і прийшли до висновку, що у тих, хто щодня випивав більше шести чашок, ризик деменції (придбаного недоумства) був збільшений на 53%, передає MedicalXpress.

Читайте також:  Названий простий, але корисний продукт для сніданку

Вчені рекомендують пити одну – дві стандартні чашки кави в день. Крім того, відзначається необхідність підтримувати гідратацію. Для цього необхідно зберігати баланс між кавою і простою водою.

Деменція є дегенеративним захворюванням мозку, яке погіршує пам’ять, мислення, здатність людини виконувати навіть найпростіші повсякденні завдання і змінює поведінку. У всьому світі цю недугу діагностували приблизно у 50 млн осіб.

Кожен четвертий житель планети старше 25 років, за підрахунками вчених, перенесе інсульт протягом свого життя. Це стан, при якому порушується кровопостачання мозку, що приводить до кисневого голодування, пошкодження органу і втрати його функцій. Фахівці підрахували, що цього року у 13,7 млн осіб трапиться інсульт, через що 5,5 млн помруть.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News