Високий холестерин ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) шкідливий для здоров’я. Один із способів допомогти організму – правильне харчування. П’ять продуктів для сніданку здатні підвищити шанси на зниження рівня холестерину. З чого ж варто починати перший прийом їжі за день?

Каша

Вівсяні пластівці містять клітковину, яка може допомогти вивести холестерин ЛПНЩ з організму. Додайте в кашу нарізане яблуко, грушу або трохи фруктів, щоб зробити її ще корисніше, радить Express. Якщо у вас немає часу вранці або ви віддаєте перевагу снідати в дорозі, приготуйте вівсянку на ніч-просто залийте її молоком і поставте в холодильник.

Мигдаль

Мигдаль корисний для здоров’я – він багатий потрібними жирами, клітковиною, магнієм і вітамінами. За даними Harvard Health Publishing, всього 50 г в день можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ приблизно на 5%. Випийте склянку мигдального молока, додайте в кашу кілька штук або просто з’їжте мигдаль в якості перекусу. Слідкуйте за кількістю, він дуже калорійний.

Авокадо

Популярність тостів з авокадо зросла в останні роки за кордоном, і зараз вони – один з наймодніших варіантів сніданку. При цьому яскраво-зелений плід ще й корисний. Дослідження, опубліковане в журналі Американської серцевої асоціації, показало, що один авокадо в день знижує рівень холестерину ЛПНЩ у людей з надмірною вагою або ожирінням.

Збагачений апельсиновий сік

Апельсин – відмінне джерело вітаміну С. деякі виробники апельсинового соку підсилюють його поживні властивості, збагачуючи напій рослинними стеролами. Додавання двох грамів стеролів в щоденний раціон може знизити рівень холестерину ЛПНЩ на 5-15%, повідомляє Healthline. Якщо ви не шанувальник апельсинового соку, пошукайте варіанти інших збагачених продуктів.

Смузі з протеїном

Сироватковий протеїн виробляють з рідини, що залишається після виготовлення сиру. Це білок містить незамінні амінокислоти. Зробіть корисний ранковий смузі, змішавши знежирений йогурт, кубики льоду, ягоди і ложку ванільного сироваткового протеїну з низьким вмістом жирів і високим вмістом поживних речовин.