Розтяжки можуть виникати з низки причин. Це коливання ваги, вагітність, генетика, фізичні вправи. За даними Sohag Medical Journal, розтяжки, які називаються в медичному співтоваристві стріями, можуть зачіпати до 90 відсотків людей. Кожна стрія є рубцем, який утворився на місці розриву колагеннових волокон шкіри. На жаль, жоден косметичний засіб не здатний їх позбавити.

«На мій досвід, не існує кремів, які б усували розтяжки, — розповідає Олександр Зуріаррайн, доктор медичних наук, пластичний хірург. — Немає також жодних наукових доказів того, що будь-який крем від розтяжок працює».

Чи є виняток із цього правила? Так, але йдеться про рецептурні креми та гелі, які повинен призначати дерматолог. І навіть у цьому випадку не варто чекати на повне зникнення розтяжок. Стрії лише трохи зменшаться.

Найкращий спосіб уникнути розтяжок – це запобігти їм. У цьому допомагає регулярне зволоження шкіри. Енрізза П. Фактор, дерматолог, зазначає, що немає кремів або масел, які б довели свою ефективність у запобіганні розтяжкам.

Проте збереження еластичності шкіри корисне для зниження ризику. Зволоження шкіри також полегшить свербіння, що виникає при розтягуванні. Лікар рекомендує використовувати олію, крем або гель, що містить гіалуронову кислоту, двічі на день.