Звичайно, спадковість, правильне харчування і здоровий спосіб життя сприяють продовженню життя. Але є прикмети, які за статистикою однозначно вказують на потенційних довгожителів.

Чи можна передбачити, станемо ми довгожителями чи ні? На жаль, стовідсотково точних ознак все ще немає, але деякі прикмети працюють: скажімо, якщо людина вважає за краще овочі і рибу – м’ясу і булочок, а прогулянку в лісі — вечору на дивані, швидше за все, вона проживе довго. Втім, є і менш очевидні ознаки, які обіцяють довге життя або навпаки, попереджають про схильність до тих чи інших захворювань, що впливає на тривалість життя. І що особливо важливо – точність цих прикмет підтвердила наука!

Порядок народження

Деякі дослідження підтверджую прямий зв’язок між черговістю народження дитини і ступенем ризику розвитку лейкемії і раку яєчок. Так, у старших братів і сестер це ризик вище, ніж у середніх або молодших дітей.

Довжина пальця

Чи можна визначити ризик розвитку раку по довжині пальця? Автори дослідження, в якому взяли участь 4 500 чоловіків, стверджують – можна! Дослідники порівняли різні біометричні дані чоловіків старше 60 років і з’ясували: ті з добровольців, у кого вказівний палець був довший безіменного, на третину рідше стикалися з раком передміхурової залози.

Рукостискання

Чим сильніше ваше рукостискання, тим довше ви проживете: до таких висновків прийшли автори дослідження, що тривало 25 років, в якому взяли участь 6 тисяч осіб у віці від 45 до 68 років. Щорічно дослідники заміряли силу рукостискання випробовуваних, після чого відзначали стан їх здоров’я. В результаті з’ясувалося: люди з найміцнішим рукостисканням рідше хворіли і довше жили.

Випадання волосся

Якщо ви різко втрачаєте волосся, особливо в області верхівки, саме час звернутися до кардіолога: дослідження, проведені фахівцями з Гарвардської медичної школи і Бригама і жіночої лікарні, підтвердили, що облисіння безпосередньо пов’язане з підвищеним ризиком хвороб серця. Якщо ви лисієте, ваш ризик опинитися в кардіології підвищується на 36%!

Релігія

Вчені поки не знайшли відповіді, чому так відбувається, але пряма залежність очевидна: люди, які регулярно відвідують церкву, в результаті живуть довше, ніж ті, хто цього не робить. Може бути, причина в більш здоровому способі життя, може бути, в підтримці і спілкуванні, яке дає релігійна громада, а може бути, в зменшенні стресу і тривожність — але факт залишається фактом: релігія не тільки обіцяє життя вічне, а й продовжує земне.

Джерело: Cosmo