З кожним роком у світі зростає кількість людей із зайвою вагою і психологи впевнені, що найчастіше причина цього в переїданні, спровокований емоціями.

Американські психологи розробили прості рекомендації для людей, які хочуть тримати свою вагу під контролем. Вони вважають, що в більшості випадків вага набирається з психологічних причин. Найчастіше це буває пов’язано з тим, що під впливом емоцій людина їсть більше, ніж потрібно.

Емоції, які призводять до переїдання, можуть бути абсолютно різними. Фахівці радять не зациклюватися на тому, поганий або хороший настрій відкладається сантиметрами на ваших стегнах, а вирішувати проблему з іншого кута.

Перш за все, потрібно навчитися слухати своє тіло. Якщо ви не відчуваєте голод і не прийшов час для чергового прийому їжі, не потрібно починати їсти. Проаналізуйте свій раціон за тиждень – записуйте що і коли ви з’їли. Це допоможе наочно зрозуміти, в які моменти ви їсте зайве.

Для прийому їжі потрібно виділяти час. Не варто їсти, одночасно займаючись роботою або вирішуючи інші проблеми. Намагайтеся їсти повільно, розрізаючи їжу на маленькі шматочки. Так ви швидше відчуєте ситість і з меншою ймовірністю переїдете.

Перед тим, як відкрити холодильник або взяти зі столу чергову цукерку, запитайте себе – а чи справді ви голодні? Задавайте собі це питання щоразу, коли ваша рука автоматично тягнеться до їжі.