ГоловнаНовини Здоров'яЩеплення від грипу: 5 головних міфів, в які давно пора перестати вірити

Щеплення від грипу: 5 головних міфів, в які давно пора перестати вірити

На сьогоднішній день немає більш ефективного способу профілактики грипу та інших вірусних респіраторних захворювань, ніж вакцинація. Але до цих пір існує досить багато міфів про безпеку і ефективність, які заважають прийняти рішення. Ми зібрали п’ять найпоширеніших і постаралися якомога переконливіше довести їх неспроможність.

Вакцинування

Міф 1: якщо я зроблю щеплення від грипу, я обов’язково захворію

Насправді: є певна ймовірність, що відразу після вакцинації у вас з’являться такі симптоми, як знижена температура тіла, невеликі болі і дискомфортні відчуття у місці ін’єкції. Однак ніякого відношення до грипу це не має: під час щеплення ваше тіло отримує «ослаблений» вірус, якого достатньо, щоб сформувати імунну відповідь і запобігти захворювання, але занадто мало для того, щоб ви звалилися з повноцінною хворобою.

Читайте також:  Вчені пояснили, чому не потрібно митися щодня

Міф 2: щеплення захищає тільки від одного виду грипу, а заразитися можна іншим

Насправді: щороку проводиться нова вакцина від грипу, розроблена відповідно до рекомендацій фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я. Експерти ВООЗ протягом року спостерігають за вірусами грипу і складають прогноз про те, які саме штами вірусу будуть актуальні в найближчому сезоні. І в більшості випадків виявляються праві.

Міф 3: Людям, що страждають хронічним захворюванням, щеплення строго протипоказане

Насправді: саме тим, чий організм ослаблений серйозними захворюваннями, щеплення від грипу необхідне особливо. Під час вакцинації організм отримає невелику, строго дозовану кількість антигену, з яким йому буде простіше впоратися. У разі ж хвороби і без того ослаблений організм піддасться справжнісінькій атаці – і наслідки можуть бути по-справжньому серйозними.

Читайте також:  Названі продукти, які здатні поліпшити якість сексу

Міф 4: щеплення треба встигнути зробити до листопада, пізніше — вже безглуздо

Насправді: щеплення, зроблене в жовтні або вересні охоронить вас від осіннього спалаху вірусу, так як на формування імунної відповіді організму потрібно три-чотири тижні. Але так як грипом в нашій країні цілком можна захворіти і взимку, і навіть навесні, не варто відмовлятися від додаткового захисту.

Міф 5: дітям і літнім людям щеплення робити не можна

Насправді: діти, літні люди і навіть вагітні — саме та група ризику, яка повинна отримувати щеплення в першу чергу. У дітей до п’яти років імунна система просто не розвинулася в достатній мірі, щоб самостійно протистояти вірусам, і тому їй потрібна допомога. Літні люди хворіють на грип в 10 разів частіше, ніж представники інших вікових груп (і саме на хворих похилого та старшого віку припадає 80% летальних випадків захворювання), а вагітні жінки у другому і третьому триместрі переживають період згасання імунної системи і також потребують додаткового захисту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News