Введення ліків в організм за допомогою ін’єкцій вже давно і успішно використовується в сучасній медицині. Але що робити, якщо після уколу виникли ускладнення?

Лікарі люблять жартувати про те, що в людському тілі передбачено стільки отворів, скільки необхідно. А укол, як не крути, це ще одна дірочка в нашому тілі. Природно, що організм реагує на подібне втручання.

Найчастіше реакцією є несильний біль під час самої ін’єкції. Але іноді трапляється так, що після уколу на тілі з’являються синці, гематоми, ущільнення, нагноєння та інші ускладнення. Чому так відбувається і як з цим боротися? Розглянемо різні види ускладнень після уколів.

Ущільнення після уколу

Причиною ущільнень або шишок після ін’єкції може бути занадто швидке введення препарату. Також має значення і склад самих ліків і їх температура.

Що робити? На місце ущільнення необхідно нанести сіточку з йоду. Процедуру повторюйте до повного зникнення ущільнення. Також допомогти може досвідчений фізіотерапевт. Легкий масаж точно допоможе якнайшвидшому розсмоктуванню ущільнення.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Синяк після уколу

Синці та гематоми після уколів найчастіше з’являються в результаті внутрішньовенних ін’єкцій. Так буває, якщо з необережності під час уколу проткнули вену наскрізь і ввели ліки в тканини організму. Незабаром шприц замінять на лазерні ін’єкції, і уколи стануть більш точними. Ну а поки голкою запросто можна просто пошкодити кровоносну судину, і тоді на місці уколу також утворюється синець.

Синці після уколів або що робити, якщо в результаті ін'єкції виникли ускладнення?

Що робити? Відмінним засобом позбутися від синців є спиртовий компрес. Накладіть на синяк змочену в спиртовому розчині вату, і зафіксуйте на ніч бинтовою пов’язкою. Можна також скористатися перевіреним народним засобом – компресом з капустяного листа.

Алергічна реакція

Реакція гіперчутливості являє собою своєрідну відповідь імунної системи організму на «чужі» елементи. У багатьох людей виникає алергія на певні види антибіотиків. У більшості випадків алергія на антибіотики не викликає патологічних явищ і виражається у формі нетривалого свербіння. Але все ж є невелика вірогідність тяжких побічних реакцій на компоненти препарату.

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры

Що робити? Щоб уникнути небажаних реакцій перед початком лікування проводиться пробна, підшкірна ін’єкція. При виникненні алергії призначається її лікування яке полягає в зниженні чутливості організму людини до алергену.

Синці після уколів або що робити, якщо в результаті ін'єкції виникли ускладнення?

Оніміння кінцівки після уколу

До такого ускладнення зазвичай призводить внутрішньом’язова ін’єкція. Наприклад, якщо під час уколу у пацієнта різко скоротилися м’язи і голкою був зачеплений нерв.

Що робити? Звернутися до лікаря, який направить вас на фізіотерапевтичні процедури. Для вирішення даної проблеми широко використовується ультразвукове, магнітне лікування і УВЧ.
 

Абсцес або флегмона після ін’єкції

Нарив після уколу розвивається, якщо під час ін’єкції в організм потрапили гноєтворні мікроби. Основним чинником такого ускладнення є відсутність стерильності. Рідше причиною абсцесів служать окремі компоненти лікарських препаратів.

Прояв абсцесу після уколу характеризується болючим ущільненням, яке не зникає протягом декількох годин. Слід знати, що абсцес, який починається завжди провокує помітне підвищення температури тіла людини. Подальшими проявами вважаються запалення тканин і формування гнійника. Організм інкапсулює таке запалення, захищаючи від нього здорові тканини.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури

Флегмона також є гострим гнійним запаленням підшкірних тканин. На відміну від абсцесу вона не має капсули і без лікарського втручання може переносити запальні процеси на великі площі.

Що робити? При перших же ознаках абсцесу необхідно здатися лікареві. Самостійне лікування вкрай небажано.

Лікування абсцесу може бути як оперативним (розтин абсцесу і видалення гною, дренаж і т.д.), так і консервативне (мазі, компреси і т.д).

абсцес

Тактику лікування вибирає хірург залежно від стадії запального процесу, тому чим раніше показати лікарю абсцес, який починається, тим більше шансів на консервативне його лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗРОБИТИ УКОЛ?

АЛЕРГІЯ НА ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ

ГЕМАТОМА І ЇЇ ЛІКУВАННЯ