До несподіваних причин погіршення пам’яті відносяться хронічний недосип і любов до гаджетів. Про це розповів психолог Едуард Мавлютов.

“Проблеми з пам’яттю та роботою мозку у молодих людей часто пов’язані з неусвідомленим порушенням нормального та здорового ритму життя”, – сказав Мавлютов. Він додав, що ці причини усунути набагато простіше, ніж хвороби. Зазвичай, проблеми відступають при зміні способу життя.

Експерт наголосив, що багатозадачність визнана неефективною. Вона призводить до зниження пам’яті, уважності, нервових розладів.

Нормально функціонувати мозку заважають і емоційна перевтома, стреси, авітаміноз, хронічний недосип. В останньому випадку мозок просто не встигає відновитись.

Проблеми з пам’яттю спостерігаються і у тих, хто зловживає кофеїном та шкідливою їжею. Зокрема, до проблем призводить алюміній, який може міститись у їжі з харчовими барвниками. Говорячи про вплив кави, психолог зазначив, що для мозку вкрай небажані перепади, які виникають після його вживання: спочатку людина відчуває різке піднесення енергії, а потім різкий спад.

Крім того, руйнують мозок куріння, алкоголь, наркотики. Пояснюючи шкоду від прихильності до гаджетів, Мавлютов зазначив, що людина перестає використовувати можливості свого мозку на 100%, покладаючись на нотатки, нагадування, соцмережі та контакти.