Лікар Сергій Лопатін назвав список продуктів, з якими потрібно бути особливо акуратними людям віком 50 років і більше. Фрукти та овочі, безсумнівно, корисні своїми вітамінами та мікроелементами, проте вони не завжди сприятливо впливають на людський організм.

Після 50 років багато хто починає змінювати свій раціон і виключати з нього жирну та солону їжу, напівфабрикати. А ось такий «відбір» не проходять овочі та фрукти.

Коли як з віком вони стають менш корисними для організму. Наприклад, були виділені продукти, що мають у своєму складі велику кількість простих цукрів. До них відносяться: ананас, виноград, кавун та стиглий банан.

Вони можуть викликати стрибки цукру в крові та стимулювання вироблення інсуліну. Яблука та груші не рекомендується вживати, якщо є скарги на шлунково-кишковий тракт. Ці фрукти погано «вживаються» з м’ясом та молочними продуктами, що може спричинити нетравлення та кишкові розлади.

На загострення гастриту, коліту та виразки впливають також і цитрусові. Метеоризм і здуття живота можуть посприяти сливи, абрикоси та персики. Вони мають газоутворюючий і проносний ефект.

Що стосується овочів, то виключати все з раціону не слід. Важливо уважніше ставитися до тих продуктів, які підвищують рівень цукру на крові.

Наприклад, це морква, кукурудза, картопля, буряк. Фахівець рекомендує споживати овочі невеликими порціями протягом усього дня.