При нестачі бадьорості та енергії багато п’ють каву, так як в ньому міститься кофеїн. Однак існують і інші продукти, які допоможуть боротися з втомою і підтримувати бадьорість протягом дня. Фахівці перерахували основні з них.

Зелений чай

Зелений чай може бути чудовою альтернативою кави, оскільки містить кофеїн. Напій покращує пам’ять і концентрацію уваги, зменшує стрес, допомагає регулювати цикл сну і неспання, покращує кровообіг і обмін речовин.

Банани

Поживні речовини, що містяться в бананах, включають вітаміни групи B, вітамін C, клітковину. Але найкраще банани борються з втомою через кількість містяться в них електролітів: сполук калію, магнію, натрію, кальцію і фосфору.

Вода

Зневоднення – одна з причин, по якій люди можуть відчувати втому. Тому має сенс пити більше води протягом дня. Національна академія наук США рекомендує пити в середньому 2,7 л рідини в день для жінок і 3,7 л рідини в день для чоловіків.

Шпинат

Шпинат багатий залізом і вітамінами групи B, а також вітаміном C. Ці речовини є ключовими інгредієнтами для підвищення бадьорості.

Йогурт

Проблеми з травленням-ще одна важлива причина втоми. А йогурт багатий вітаміном B12 і пробіотиками-корисними бактеріями, які допомагають зміцнити імунітет і сприяють травленню, покращуючи баланс мікроорганізмів в кишечнику, пише University Health News.

Горіхи

Коливання рівня цукру в крові часто стають причиною млявості після обіду. Горіхи багаті білком, що допомагає стабілізувати цей показник.