Широко поширена думка про те, що людина обов’язково повинна харчуватися першими стравами і бажано щодня. Чи дійсно це так?

Ще на зорі наукового вивчення систем травлення людини була доведена користь гарячих рідких страв – супів, юшок, бульйонів і т. д. Крім того, що вони наповнюють наш організм мінеральними солями, білками, жирами і вуглеводами, перші страви нормалізують виділення шлункового соку, що дуже важливо для здійснення травних процесів.

У цибулі, часнику, інших добавках, використовуваних в різного роду супах і бульйонах, містяться особливі ароматичні речовини, які підсилюють секреторну діяльність залоз травлення. Супи допомагають краще засвоювати корисні компоненти в їжі. Значну роль перші страви відіграють для людей, які потребують лікувального харчування, особливо жертв гастритів і виразок. Втім, їм треба пам’ятати, що, наприклад, капусняк і наваристі супи їм не підходять, а ось курячі бульйони і молочні супи навіть рекомендуються.

Якщо ви поглинаєте суп з чорним хлібом, це благотворно впливає на моторну функцію кишечника, стимулює його скорочення і не дає перевареній їжі застоюватися. Тим самим перші страви є хорошим засобом профілактики запорів. Супи підійдуть навіть тим, хто знаходиться на жорсткій дієті через великі обсяги зайвої ваги. Втім, і тут треба робити правильний вибір – тут потрібні невеликі порції переважно овочевих перших страв, які забезпечують ситість на тривалий термін, але не містять безлічі калорій.

У м’ясі, грибах і рибі, які додаються в перші страви, є пурини, які можуть перенавантажити печінку. Тому в літньому віці жирні і наваристі супи не рекомендуються, краще вибирати що-небудь легше. До речі, лікарі радять їсти супи приблизно в один і той же час дня.