Дослідження показують, що низький рівень цинку може збільшити ризик смерті від коронавірусної інфекції, – тому важливо, щоб раціон в умовах пандемії обов’язково містив продукти, багаті цим мінералом.

Цинк необхідний людському організму для різних функцій: він бере участь в процесах ділення клітин, розщеплення вуглеводів, грає важливу роль в зміцненні імунітету. Медичні працівники відзначають, що в наші дні, крім дотримання всіх заходів щодо стримування коровірусу, потрібно також готувати організм до боротьби з ним. Цьому в тому числі сприяє споживання певних продуктів, багатих певними поживними речовинами.

“Рятівниками від смертельної вірусної інфекції можуть бути не тільки вітаміни С і D. Рівень цинку в організмі також може значно впливати на сприйнятливість до COVID-19 і тяжкість його перебігу. Нещодавно проведене дослідження показало, що низький рівень цинку в крові може означати гірший результат для пацієнтів з коронавірусом, збільшувати ймовірність їх смерті”, – нагадали фахівці, посилаючись на дані співробітників лікарні Дель Мар, Іспанія.

Для заповнення цинку і кращого захисту організму від коронавірусу експерти радять включити в раціон п’ять доступних продуктів, насичених настільки важливим мінералом.

Бобові. Для кращого засвоєння цинку з цієї групи продуктів медики радять піддавати їх замочуванню, варінні, пророщування.

Горіхи і насіння. Насіння гарбуза, кунжуту і кешью особливо багаті потрібним організму речовиною.

Молочні продукти. Крім цинку вони є багатим джерелом і інших поживних речовин. Особливо корисна “молочка”, що пройшла ферментацію, – натуральний йогурт, ряжанка, кисломолочний сир, сир.

Яйця. Вони містять велику кількість цинку, завдяки чому ефективно зміцнюють імунітет.

Темний шоколад. Він забезпечує організм не тільки цинком, але і антиоксидантними речовинами, що борються із запаленням, покращують роботу серця, мозку.