Хвороби мозку, викликані когнітивними порушеннями, аж до недоумства, можуть бути наслідком хронічного недосипу. Висновок про це був зроблений вченими медичного коледжу Університету штату Пенсільванія, США.

Вчені визначили, що безсоння і сон тривалістю менше шести годин на добу сприяють розвитку стійких когнітивних проблем.

“Регулярне недосипання вдвічі підвищує ризик порушення когнітивних функцій, аж до недоумства”, – наводиться думка фахівців в медичному журналі Sleep.

Дослідники змогли визначити хвороби мозку, викликані безсонням, спостерігаючи за сном людей, які страждають поганою якістю сну. За словами фахівців, найбільш частими порушеннями, що викликаються безсонням, є неможливість вчасно заснути і часті пробудження вночі. Це не дає можливості мозку повноцінно відпочити і повністю очиститися від потенційно шкідливих для нього речовин, відзначають експерти. В результаті підвищується ризик виникнення хвороб мозку, інших небезпечних відхилень.

“Люди середнього і старшого віку, які страждають розладом сну, більшою мірою схильні до розвитку передчасної деменції. Крім того, недолік сну провокує розвиток серцево-судинних, ендокринних захворювань, включаючи діабет, депресію, ряд психічних порушень”, – визначили автори проекту.