Раніше наші мами і бабусі від усіх хвороб застосовували йодну сітку. Чи є користь в цьому способі лікування, і як його застосовувати, пояснила лікар.

На думку терапевта Ірини Волкової, йодна сітка дійсно працює. Це відбувається за рахунок двох властивостей йоду: він знімає запалення і розігріває тканини, посилюючи кровообіг.

Від чого допомагає йодна сітка: болі в м’язах, спині, суглобах, зменшує набряклість при варикозі. На грудях малюють сітку при сухому кашлі, а на ступнях, литках і більш тонкими лініями на носі і переніссі – при застуді. Допомагає сітка і від синців, якщо набряк від удару вже пройшов.

Увага! Перед першим застосуванням перевірте, чи є алергічна реакція. Для цього нанесіть одну невелику лінію на внутрішню сторону передпліччя і спостерігайте протягом півгодини. У нормі не повинно бути ніяких змін на шкірі, навіть почервоніння.

При вагітності краще не ризикувати. Алергічна реакція може виникнути, навіть якщо раніше ніколи в житті вона не виявлялася. Дітям до трьох років цей спосіб лікування також протипоказаний.

Не можна застосовувати йодотерапію при температурі тіла вище 38 градусів, наносити сітку в області серця, на роздратовану шкіру, при хворобах щитовидної залози, при індивідуальній непереносимості препарату. Це проявляється в реакціях на шкірі, запамороченні, почутті нестачі повітря.

Якщо у вас немає протипоказань, найкраще застосовувати йодну сітку ввечері перед сном, не частіше двох-трьох разів на тиждень.

Вам знадобиться ватяна паличка і 5% розчин йоду. Наносіть тонкою лінією, щоб вийшли клітинки зі стороною один сантиметр.

У будь-якому випадку, не займайтеся самолікуванням. При виникненні проблем зі здоров’ям, зверніться до фахівця.