Зменшити ризик розвитку хвороб серця можна, якщо пам’ятати про здорове харчування. Деякі звички у їжі теж можуть допомогти.

Доктор медичних наук, магістром охорони здоров’я та кардіолог Каустубх Дабхадкар назвав п’ять кроків, які зроблять серце здоровішим.

Їсти багато фруктів та овочів. У них багато вітамінів С, Е, які діють як антиоксиданти, а також калію, що знижує кров’яний тиск. Так, у фруктах справді багато цукру, але клітковина уповільнює його засвоєння, пише Eat This, Not That.

Вживати цільнозернові продукти. У таких продуктах містяться на відміну від рафінованих поживні речовини, клітковина. Також до складу цільнозернових входять вітаміни В, Е, магній, селен.

Читайте також:  Високий ріст збільшує ризик шести видів раку

Їсти менше насичених жирів та трансжирів. Подібна їжа може підвищити рівень «поганого» холестерину та ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Насичені жири входять до складу молочних продуктів, м’яса, а трансжири – до складу оброблених продуктів.

Двічі на тиждень їсти рибу. Зменшити ризик розвитку хвороб серця допоможуть лосось, тунець, сардини, тому що в них жирні кислоти омега-3.

Вживати їжу рано ввечері. Це допоможе вам тримати під контролем вагу та подбати про здоров’я серця.