Зменшити ризик розвитку хвороб серця можна, якщо пам’ятати про здорове харчування. Деякі звички у їжі теж можуть допомогти.

Доктор медичних наук, магістром охорони здоров’я та кардіолог Каустубх Дабхадкар назвав п’ять кроків, які зроблять серце здоровішим.

Їсти багато фруктів та овочів. У них багато вітамінів С, Е, які діють як антиоксиданти, а також калію, що знижує кров’яний тиск. Так, у фруктах справді багато цукру, але клітковина уповільнює його засвоєння, пише Eat This, Not That.

Вживати цільнозернові продукти. У таких продуктах містяться на відміну від рафінованих поживні речовини, клітковина. Також до складу цільнозернових входять вітаміни В, Е, магній, селен.

Їсти менше насичених жирів та трансжирів. Подібна їжа може підвищити рівень «поганого» холестерину та ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань. Насичені жири входять до складу молочних продуктів, м’яса, а трансжири – до складу оброблених продуктів.

Двічі на тиждень їсти рибу. Зменшити ризик розвитку хвороб серця допоможуть лосось, тунець, сардини, тому що в них жирні кислоти омега-3.

Вживати їжу рано ввечері. Це допоможе вам тримати під контролем вагу та подбати про здоров’я серця.