Навіть не думайте читати цю статтю на роботі, інакше ви зробите першу з семи помилок, які впливають на вашу продуктивність і перетворюють в закінченого прокрастинатора.

1. Інтернет-серфінг

Інтернет – джерело знань і натхнення, але постарайтеся не задавати йому зайвих питань під час роботи. Замість того, щоб негайно дізнатися, скільки серій в «Санта-Барбарі» (2137) або чим закінчилася третя індо-пакистанська війна (Пакистан зазнав поразки), записуйте всі питання в блокнот: буде, чим зайняти себе на дозвіллі.

2. Мультизадачність

Роботодавцям давно пора прибрати мультизадачність з обов’язкових якостей хорошого співробітника: хапаючись за все і відразу, людина гірше концентрується і допускає більше помилок. У січні в журналі The Guardian вийшла стаття з цікавим зауваженням Ерла Мілера, невролога з Масачусетського технологічного інституту: «Коли люди думають, що вони роблять кілька завдань одночасно, насправді вони просто дуже швидко переключаються з одного на інше. І кожне таке перемикання вимагає розумових затрат».

3. Часта перевірка електронної пошти

Скільки разів ви перевіряєте пошту і особисті повідомлення в соціальних мережах? Так, нехай це не довго, але за оцінками консалтингової компанії McKinsey & Company, в середньому на таку діяльність людина витрачає більше 20% робочого тижня. Визначте для себе годинник перевірки листів (вранці, в обід і ввечері), і відключайте повідомлення, щоб не відволікатися на дрібниці.

4. Відкладання важливих завдань на вечір

Багато людей вірять міфу, що для продуктивної роботи потрібно «розкочегаритися», виконавши багато другорядних завдань. Але залишаючи важливі справи на вечір, ви забуваєте про те, що увага, здатність концентруватися і прийняти правильне рішення знижуються через банальну втому. Плануйте відповідальні завдання на той час, коли будете максимально зібрані, бадьорі й енергійні.

5. Жорстке планування справ

Як би не закрутив вас вихор амбіцій і геніальних планів, не намагайтеся розписати кожну вільну хвилину. Життя повне несподіванок, деякі завдання вимагають більшої уваги і часу, а залежність від розкладу не тільки обмежує вас в маневрах, але і викликає сильний стрес, наслідки якого негайно позначаться на здоров’ї. Спробуйте розпланувати 4 години роботи, а решту часу залиште імпровізації.

Як підвищити продуктивність

6. Відсутність будь-яких планів

Так, це така ж крайність, як і попередній пункт. Не маючи стратегії, ви будете хапатися за справи, які випадково підвернулися (їх ніколи не бракує), забувати про важливе, втрачати час і власні сили. Залишайтеся раціональними і послідовними, і тоді ніяка несподіванка не зможе вибити вас з колії.

7. Перфекціонізм

Перфекціонізм, як і все в цьому світі, гарний у міру. Щоб закінчити справу, на певному етапі ви повинні нарешті задовольнитися результатом, інакше нескінченні правки і страх помилитися витягнуть з вас всі сили, мотивацію і бажання працювати. Вмійте вчасно зупинятися і не вимагайте від себе неможливого: ніхто не досконалий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 СПОСОБІВ ПОЗБУТИСЯ СТРЕСУ НА РОБОТІ

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ

ПСИХОЛОГИ ДІЗНАЛИСЯ, ЯК ПІДВИЩИТИ ПРОДУКТИВНІСТЬ РОБОТИ