Багато процесів в людському організмі залишаються незрозумілими, що є благодатним грунтом для існування різних міфів. Яким міфам про головний мозок, процвітаючим десятиліттями, ми продовжуємо вірити досі?

Людина використовує мозок лише частково. Одне з найпопулярніших і досить вульгарних тверджень про мозок – він працює не в повну силу. Це не так. Ряд наукових досліджень свідчить, що в мозку немає зон, які завжди були пасивними, про це повідомляє Medicinform.net.

З віком мозок працює гірше. Прийнято вважати, що в міру віку для людини стають все більш високими ризики нейродегенеративних хвороб. Однак, хоча зі старінням людина дійсно схильна гірше запам’ятовувати нову інформацію (ця риса коригується когнітивними тренуваннями) і їй стає важче вибудовувати логічні розумові висновки, в іншому на функціонуванні головного мозку старіння практично ніяк не відбивається.

Читайте також:  Дефіцит амінокислот викликає сильне випадання волосся: його ознаки

Алкоголь вбиває клітини мозку. Насправді, якщо не вживати спиртне регулярно в наддозах, його переробку цілком зможе подужати печінка. Зловживання алкоголем може призводити до втрати координації і здатності ясно мислити, як до наслідків того, що печінка не справляється з розщепленням надлишків спиртного, і його дією виявляється зачеплений мозочок. У той же час, за словами вчених, це не може бути причиною руйнувань на клітинному рівні.

Розвиваючі ігри для мозку роблять розумнішими. Якщо вам пропонують якісь ігри і вправи, що допомагають стати розумнішими, не вірте, що таке можливо. На думку вчених, це скоріше безглузде заняття, оскільки все зводиться до виконання однотипних завдань, що точно не підвищує інтелект.

Читайте також:  Дієтолог попередила, з чим категорично не поєднується кисломолочний сир

У творчих особистостей сильніше розвинена права півкуля. Судячи за даними досліджень, обидві півкулі мозку працюють у всіх людей однаково, тобто, немає суттєвої активності тільки однієї з них у зв’язку з творчими чи іншими здібностями.

Джерело: МедікФорум