Чому продукти, що містять кальцій, обов’язково повинні бути присутніми в раціоні харчування? Чому кальцій при вагітності так необхідний жінці і плоду, і яка небезпека дефіциту цього мінералу?

1. В організмі не виробляються мінерали, тому продукти з кальцієм, потрібно вживати регулярно

Кальцій потрібен нам не тільки для міцних зубів і кісток. Цей мінерал відіграє найважливішу роль у підтримці нормального рівня метаболізму. Зокрема, іони кальцію беруть участь в передачі нервових імпульсів, регулюють артеріальний тиск і забезпечують нормальну згортання крові.

В організмі людини кальцій не синтезується, тому його потрібно отримувати ззовні. У яких же продуктах міститься кальцій? В першу чергу, це молоко і молочні продукти, броколі, риба і морепродукти.

2. Глюконат кальцію і кальцій хлорид – найлегший спосіб поповнити запаси кальцію

При нестачі кальцію в організмі лікарі призначають препарати кальцію у вигляді солей – глюконату кальцію і кальцію хлориду. Це найдоступніші форми цього мінералу, які можна дістати в аптеці за прийнятну ціну. У той же час, деякі фахівці рекомендують приймати іонізовані форми кальцію через їх кращу засвоюваність.

3. Кальцій при вагітності – найважливіший елемент для здоров’я матері і плоду

Дефіцит кальцію при вагітності негативно відбивається не тільки на здоров’ї матері, але і майбутнього малюка. У вагітної жінки цей мінерал швидко витрачається, що призводить до крихкості кісток і підвищеної ламкості нігтів і волосся. А для плода нестача кальцію загрожує розвитком серйозних вроджених патологій.

Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, вагітна жінка в першу чергу повинна щодня вживати продукти, що містять кальцій. Крім того, лікар може призначити вітамінно-мінеральні комплекси з кальцієм для профілактики остеопорозу та інших небажаних порушень.

Вам буде цікаво: Роль кальцію в організмі людини

4. Для гарного засвоєння кальцію потрібен вітамін D

Людський організм так влаштований, що для хорошого засвоєння одних речовин часто потрібні інші. Роль своєрідного партнера для кальцію грає вітамін D. Так, ви можете з’їсти багато продуктів, що містять кальцій, проте якщо у вашому організмі недостатньо вітаміну D, то і кальцій не засвоїться. Хороша новина в тому, що на відміну від кальцію, вітамін D синтезується в організмі при попаданні на шкіру ультрафіолетових променів. Навіть 15-20-хвилинної прогулянки в сонячну погоду буде достатньо для утворення потрібної кількості вітаміну D.

5. Препарати, що містять кальцій: остерігайтеся побічних дій!

Крім згаданих глюконату і хлориду кальцію, в аптеках також широко представлені карбонат і цитрат кальцію. Останній відрізняється кращою засвоюваністю і меншою шкідливістю щодо шлунково-кишкового тракту.

Приймати кальцій-вмісні препарати потрібно тільки з дозволу лікаря. Як відомо, все добре в міру, а при самостійному вживанні таких препаратів існує високий ризик появи побічних ефектів. Надлишок кальцію в крові загрожує появою запорів і метеоризмом. Примітно, що вживання продуктів, що містять кальцій, не призводить до подібних явищ. Побічні реакції можливі тільки при прийомі таблетованих форм кальцію.

Джерело: Likar.info