Виявити шизофренію як можна раніше важливо, так як лікування даного захворювання буде тим ефективніше, чим швидше потрапить людина на обстеження до психіатра. За словами фахівців, дуже часто сигнали про початок психічної хвороби сприймаються як дивності характеру, і люди потрапляють до лікарів, коли недуга вже переходить в запущену стадію.

Психіатри Тетяна Крилатоваа і Олександр Дрейзин розповіли, якими можуть бути перші симптоми шизофренії. Так, наприклад, для шизофренії типова картина різкого зниження продуктивності в роботі. Те, що людина ще не так давно робила з захопленням і вчасно, раптом зовсім перестає її хвилювати і працювати вона більше не хоче, а її відпочинок – це абсолютно безглузде, нічим не наповнене проведення часу (наприклад, людина весь час просто лежить).

Інша риса – виникнення надмірної дратівливості при вигляді того, що раніше не турбувало. Як правило, цим виявляються побутові дрібниці, і жертвами підвищеної агресії стають близькі. Що характерно, людина сама не може виразно пояснити, чому перестає тримати себе в руках і скандалить через нісенітниці.

Також до числа прикмет шизофренії, яка насувається відноситься безсоння без видимих на те причин, в особливості, що зберігається незважаючи на всі спроби з цим впоратися. До психіатра потрібно обов’язково звернутися, якщо до цього не було проблем зі сном.

Крім того, про шизофренію може говорити постійний пошук вад у своїй зовнішності і пов’язане з цим наполегливе бажання їх виправити, зробивши пластичну операцію (навіть якщо це не по кишені). Також нерідко шизофренія виражається в тому, що людина все частіше починає перебувати на своїй хвилі: вона заговорюється, вживає нічого не значущі слова, і при цьому переконана, що говорить розумно і цікаво.

Джерело: МедікФорум