Дослідники з Канади і США прийшли до висновку про те, що між розумовими здібностями і порами року є зв’язок. Найбільш помітно це проявляється в літньому віці. Деталі спільного дослідження канадських і американських наукових фахівців опубліковані в журналі PLOS Medicine.

Зокрема, вченими-неврологами з Університету Торонто і Центру з вивчення хвороби Альцгеймера при Університеті Раш були вивчені дані трьох з половиною тисяч жителів США, Канади та Франції у віці старше 70 років, частини яких була діагностована хвороба Альцгеймера. Фахівцями проводилось нейропсихологічне тестування, яке допомагало визначити якість роботи головного мозку, а також здійснювався генетичний аналіз проб спинномозкової рідини для визначення вродженої схильності до розвитку хвороби Альцгеймера.

У результаті автори роботи помітили цікаві закономірності. Зокрема, їх дослідження показало, що в холодну пору людям на 31 відсоток частіше ставлять діагноз про деменцію або помірний когнітивний розлад. За словами вчених, у середньому мозок людей краще всього працює в кінці літа і початку осені, а найгірше – в зимові і весняні місяці.

«Сезонна різниця в рівні інтелекту у когнітивно здорових літніх людей еквівалентна майже п’яти рокам різниці у віці. Іншими словами влітку і восени люди похилого віку в інтелектуальному сенсі виявляються молодше на п’ять років», – розповіли автори проекту.

Залежність інтелектуальних здібностей від часу року вчені пояснюють впливом суми різних факторів. Приміром, на якості когнітивної функції можуть позначатися такі сезонні аспекти, як кількість світла і тепла, є можливість їсти свіжу їжу, овочі і фрукти, тривалість сну. Крім того, мозок підпорядковується сезонним ритмам психічних станів, які також корелюють з часом року (так, депресія частіше всього проявляється в зимовий час).

Джерело: МедікФорум