Кожна людина мріє залишатися стрункою і підтягнутою, але не всім це вдається. Виявляється, є такі люди, яким взагалі протипоказано худнути. Про це сьогодні і піде мова.

Що відбувається з організмом під час схуднення?

Процес схуднення завжди непростий, але може піддатися будь-якому, якщо цього захотіти. Під час цього з організмом відбуваються різні зміни, до яких треба бути готовим. Тому розповімо про них докладніше.

По-перше, збільшується рівень кортизолу. Потрібно бути готовим до того, що в процесі схуднення може змінитися вироблення гормонів. Незважаючи на те, що люди, котрі худнуть часто виписують препарати для зняття стресу, буває так, що це все одно не допомагає.

В першу чергу це позначається на кортизолі. Даний гормон захищає організм від стресових ситуацій. Якщо його стало менше, слід включити до життя інші засоби, здатні побороти стрес. До них відносять фізичну активність, тренування. Також в раціоні повинен переважати білок, здорові жири, крохмалі з низьким глікемічним індексом, зелені овочі. Адже саме харчування відіграє важливу роль у виробленні гормонів.

По-друге, людина спочатку втрачає воду. Так що не варто радіти, якщо через тиждень після схуднення ви помітили, що цифри на вагах стали трохи менше. Це пішла вода. Але не варто засмучуватися, зате це позбавить вас від набряків. Жир втрачається набагато повільніше. Тому після позбавлення від зайвої рідини вага загальмовується. На жаль, багато від цього починають турбуватися і можуть навіть кинути подальше схуднення, вважаючи, що це ні до чого не призведе. Ефект плато потрібно подолати — можна різко збільшити калорійність раціону, змусивши організм «попотіти». Але на наступний день потрібно повернутися до колишньої калорійності. Таке слід практикувати раз в два тижні, не частіше.

По-третє, починають накопичуватися жири, як би це дивно не звучало. Це відбувається в тому випадку, якщо ви сидите на строгій дієті. Організм отримує дуже мало калорій і включає режим запасу, вважаючи, що може настати момент, коли їжа взагалі перестане надходити. А жири потрібні для того, щоб запастися енергією як раз на чорний день.

По-четверте, починає губитися м’язова маса. Якщо ви не підтримуєте фізичну форму в спортзалі, то це відбувається дуже швидко. Тому важливо виправляти цю проблему і відправитися на заняття. Не треба боятися, що тіло буде виглядати перекачаним. Якщо грамотно підійти до процесу тренувань та свого харчування, то жир буде «топитися», а м’язи знайдуть гарну форму.

По-п’яте, людина може стати дратівливою. Особливо це помітно у любителів солодкого, шкідливого і фастфуду. Ваша свідомість буде вимагати звичних продуктів, але це лише психологічна залежність. Необхідно орієнтуватися на реальне відчуття голоду. Потрібно боротися з бажанням постійно з’їсти що-небудь таке і насичувати організм усіма потрібними елементами — білками, жирами і вуглеводами.

По-шосте, сон може стати гіршим. Це пов’язано з обмеженням калорійності. Якщо ви знову-таки мучите себе дієтами, то проблеми з засипанням забезпечені за почуття голоду. Постарайтеся їсти щось білкове за дві-три години до сну, щоб позбутися від проблеми.

Кому заборонено худнути?

Є ряд людей, яким схуднення просто-напросто заборонено. Це пов’язане з різними факторами, які ми зараз пояснимо.

Діти

В першу чергу, категорично заборонено худнути дітям. Дитину і підлітка, якщо він володіє надмірною вагою, слід пересадити не на дієту, а на правильне харчування, стримувати кількість з’їденого. Вся справа в тому, що юний організм тільки формується, тому йому потрібні всі корисні компоненти їжі. Брак речовин здатний обернутися відставанням у розвитку, стресами і іншими проблемами.

Вагітні

Також про схуднення і дієти не варто думати вагітній жінці. Адже дитина в утробі матері теж формується, вона повинна бути повноцінною. Схуднення в процесі вагітності може загрожувати проблемами в розвитку малюка. Важливо правильно харчуватися, щоб плід отримував все необхідне для росту.

Жінці на грудному вигодовуванні

Також і після народження дитини представниці прекрасної статі не варто відразу сідати на дієту і в перший же місяць нестися в спортивний зал. Особливо це стосується годуючої матері. Необхідно прибрати з раціону продукти, які можуть викликати алергію у дитини. В іншому ваш раціон повинен бути збалансованим і корисним, щоб ваш малюк отримував максимум користі. Якщо ж ви не годуєте грудьми, то будь ласка — худніть на здоров’я.

Літні чоловіки та жінки

В літньому віці, особливо жінці під час клімаксу, худнути категорично заборонено. Це може призвести до сумних наслідків. Людині в старому віці необхідно приділити ретельну увагу своєму здоров’ю, а значить, і харчуванню. Знову-таки в раціоні повинні бути вітаміни, макро – і мікроелементи, які допоможуть збільшити тривалість життя.

Людям з різними захворюваннями

Ну і, звичайно, не варто худнути тим, хто страждає від ряду захворювань. До них відносяться люди, які перенесли операції, а також страждають від цукрового діабету, онкології, проблем із сечостатевою системою.

Що ж в такому випадку робити, запитаєте ви. Треба дотримуватися здорового способу життя, любити себе таким, які ви є і не «вбивати» себе дієтами навіть якщо ви не входите в список тих, кому протипоказано худнути.

Поради для тих, що худнуть

Пам’ятайте, що схуднення — це довгий і повільний процес, що вимагає величезної сили волі. Ви можете зупинитися на півдорозі і не помітити, що до бажаної мети залишилося зовсім трохи. Щоб не збитися і не опустити руки, повісьте на холодильник картинку з людиною, фігура якого вам дуже подобається. Це дозволить більш охоче займатися схудненням, щоб стати схожим на кумира.

Ні в якому разі не мучте себе дієтами — це було популярне в 90-х, коли на обкладинках журналів писали великим шрифтом про дієти від якої-небудь зірки. Треба розуміти, що над знаменитостями працюють маса фахівців, а ви один на один, як правило зі своєю проблемою. Постарайтеся розробити власну методику, яка буде включати спорт і правильне харчування.

Обов’язково відвідайте ендокринолога. Дуже часто схуднення може не принести результату, якщо у вас є проблеми з гормонами. Обстеження і консультація фахівця допоможуть вам встати на правильний шлях. Тримайтеся до переможного кінця!

Джерело: МедікФорум