Кисень життєво необхідний людині, проте його властивість вступати в різного роду реакції може завдати і значної шкоди здоров’ю.
[ads1]

Як відомо при поглинанні клітинами кисню і його перетворенні в енергію виділяється другорядний продукт – вільні радикали, які можуть завдавати серйозної шкоди клітинним структурам і ДНК.

Співробітники Університету Пенсільванії і фахівці Університету Каліфорнії вивчили дані про захворюваність на рак легенів в 250 округах США з різними рівнями висоти над рівнем моря. Рівень забруднення повітря вченими також був врахований. Узагальнивши дані, експерти дійшли висновку, що захворюваність онконедугом різко скорочується на великих висотах, де повітря більш розріджене. При підйомі на кожні 1000 метрів захворюваність знижувалася на 7,23 випадків на 100 000 чоловік.

За приблизними оцінками, десятки тисяч випадків раку легенів (а по точним даними це 65 496 випадків) в США можна було б уникнути, якби все населення жило на висоті близько 3000 метрів над рівнем моря. Подібного зв’язку у випадку з іншими видами раку виявлено не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЕГЕНІ КУРЦІВ ГОТОВІ ДО РАКУ

РАК ЛЕГЕНІВ

ЗАПАЛЕННЯ ЛЕГЕНІВ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ