З надмірною напругою м’язів і хребців в шиї пов’язані багато повсякденних звичок. Медики радять скорегувати їх, щоб не страждати від болю в цій частині тіла.

Порада перша: тримати смартфон на рівні очей. У публікації на Medicalxpress лікарі рекомендують, щоб уникнути болю в шиї намагатися при використанні гаджетів тримати їх на рівні очей. Тримаючи свій мобільник на рівні грудей або на колінах, ви забезпечуєте шиї виснажливе для неї неприродне положення, підкреслюють фахівці.

Порада друга: використовувати гарнітуру. Саме так експерти рекомендують говорити по мобільному телефону. Вони закликають не мати звичку прилаштовувати телефон між головою і плечем.

Порада третя: вибирати правильну подушку. Любителі сну на високій подушці і в позі на животі особливо сильно ризикують нашкодити шиї під час сну і заробити больовий синдром.

Порада четверта: розминатися при сидячій роботі. Якщо ви працюєте в офісі і довго перебуваєте в сидячому положенні, то розминатися слід хоча б щогодини. За словами експертів, в такий момент потрібно брати двохвилинну перерву – ходити, робити вправи на розтяжку.

Порада п’ята: уникати необхідності щурить очі. Звичка мружити очі також сприяє м’язовому напрузі в шиї, яке з часом може проявити себе вже у вигляді болю.