Якщо ви хочете бути здоровим і бадьорим у свої 60 років і старше, попрощайтеся з деякими шкідливими звичками, – радять лікарі.

Людям після 60 років медики дають різні поради, які допомагають підтримувати хороше здоров’я, енергетичний тонус та позитивний настрій. Наступні п’ять порад є універсальними.

Не дозволяйте своїй вазі повзти вгору. За словами фахівців, надмірна вага пов’язана з багатьма проблемами здоров’я незалежно від віку, проте збільшення у вазі після 60 років може призвести до значного зниження якості життя та втрати незалежності. Лікарі констатують, що у літньому віці функції кінцівок і здатність виконувати повсякденні рутинні дії набувають особливого значення для підтримки звичного способу життя. Сильна повнота і огрядність є серйозною перешкодою цьому шляху.

Підтримуйте свій мозок харчуванням. Після 60 років лікарі радять обирати продукти, що впливають на здоров’я мозку. У раціоні має бути менше насичених жирів, менше оброблених харчових продуктів, більше фруктів та овочів. Дослідження свідчать: люди, які дотримуються харчування на зразок середземноморської дієти, рідше стикаються з когнітивними розладами.

Обережніше вживайте алкоголь. Засвоєння організмом алкоголю у похилому віці змінюється – він довше розщеплюється і зберігається в крові. Негативний вплив на серцево-судинну систему зростає: алкоголь, що вживається навіть у невеликій кількості, може завдати серйозного удару по серцю. Під впливом спиртного у людей після 60 років може швидше розвиватися кардіоміопатія та підвищений кров’яний тиск, що збільшує також ризик інсульту.

Не ставайте малорухливим. Лікарі нагадують: чим людина фізично активніша, тим більше шансів, що вона довше проживе і не страждатиме на серцеві захворювання. Медики рекомендують рухатися за будь-якої можливості, частіше ходити пішки, не користуючись транспортом або ліфтом.

Не паліть. Вчені підтверджують: покращення здоров’я та зниження смертності відбувається, навіть коли люди кидають палити після 60 років. Переваги відмови від куріння у людей похилого віку включають уповільнення прогресування респіраторних захворювань і поліпшення функції легень, а також зниження схильності до когнітивних порушень, деменції.