Експерти в області харчування поділилися думкою про те, що існують продукти, які помилково вважаються шкідливими. Про такі продукти фахівці розповіли в сюжеті телепрограми “Їжа жива і мертва”.

Зокрема, експерти висловилися про пальмову олію, яка останнім часом часто звинувачується в розвитку хвороб судин і серця, атеросклерозу. За їх словами, «страшилки» про те, що в Україну завозиться виключно самий некондиційний і шкідливий продукт, придумують лобісти інших видів олії. Фахівці відзначили, що існують різні види пальмового масла, і його, наприклад, не треба згущувати за допомогою обробки воднем.

Також експерти торкнулися питання про шкідливість сої. Їй теж нерідко приписують зв’язок з розвитком різних недуг. Однак вчені з даного приводу констатували, що соя безпечна, а страхи вигадують ті, хто намагається на цьому заробити.

Ще один продукт, навколо якого існує багато міфів, – це картопля, стверджують дієтологи. Багато хто боїться їсти картоплю, вважаючи, що нічого, крім збільшення ваги, вона не дає. Це не так. Картопля є прекрасним джерелом вітаміну С, вітамінів групи В і корисних мінералів (наприклад, калію).

Багато хто впевнений і в тому, що розтовстіти можна від макаронів. Але це правда лише частково. Деякі марки макаронів готують з хлібопекарського борошна, отриманого з м’яких сортів пшениці, і їх регулярне споживання може посприяти зайвій вазі. Але макаронні вироби з твердих сортів пшениці постачають організм життєво потрібними йому складними вуглеводами.

Закликали експерти не вважати шкідливими і курячі яйця, які вони назвали “прекрасним джерелом багатьох корисних речовин, перш за все білка”. Вони відзначили, що дослідження останніх десятиліть підтверджують: рівень холестерину в продуктах харчування і його кількість в крові практично ніяк не пов’язані.

Раніше ми писали про те, що вчені розвінчали міф про корисність каш.