Про те, що день народження людини пов’язане з високим ризиком смерті, вчені висловлювалися і раніше. На цей раз на користь даної теорії виступили американські дослідники, чиї викладки опублікувало видання Daily Mail. На сторінках видання медики докладно пояснили, чому подих смерті в день народження стає особливо відчутним.
 

Головним чином, як зазначають вчені, людей підводить бажання вийти в свій день народження за рамки звичайного існування. «У свій день народження люди схильні відхилятися від свого звичного режиму і починають вести себе інакше», – цитує дослідників Daily Mail.
 
Таким чином, різко підвищується ймовірність того, що під час вечірок, супроводжуючих святкування дня народження, станеться який-небудь нещасний випадок. Як правило, провокаторами таких інцидентів стають зловживання алкоголем і психоактивними речовинами, пояснюють фахівці.
 
Крім того, в дні народження виростає кількість самогубств. Автори дослідження пояснюють, що суїцидальні нахили посилюються через загострення депресій. Особливо значними душевний гніт і важкі переживання стають в міру прожитих років – люди втрачають ілюзії і вже не так райдужно сприймають життя, як у молодості.
 
До подібних висновків фахівці прийшли в результаті вивчення даних про смерть 25 мільйонів людей у віці старше 14 років. Більше 70 тисяч з них (73266) померли у власний день народження. Ця цифра здивувала експертів, оскільки виявилася «майже на сім відсотків вищою, ніж очікували». Відзначимо, що раніше вчені з Університету Цюріха (Швейцарія) доводили: відзначення днів народження в літньому віці може виявитися непосильною ношею для здоров’я людини.

Читайте також:  Кардіолог назвав ранню ознаку серцевого нападу, яка помітна "за кілька місяців"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ ПОВ’ЯЗАЛИ СМЕРТЬ І ДОХОДИ ЛЮДИНИ

АЛКОГОЛЬ – В ТРІЙЦІ ПРИЧИН СМЕРТІ

ТОП-5 ПРИЧИН СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ