Певна їжа може посилити симптоми артриту. Британські медики рекомендують уникати п’яти продуктів, що сприяють розвитку запальних процесів в організмі, повідомляє видання Express.

Під артритом розуміється близько 200 станів, які впливають на суглоби, викликаючи деформацію, біль, проблеми з рухом. Фахівці попереджають: деякі продукти можуть посилювати запалення в жировій тканині організму, що сприяє розвитку ожиріння, хвороб серця, артриту.

“Зменшення кількості неправильної їжі в раціоні може допомогти знизити запалення і фактично відновити природні захисні сили організму”, – констатують експерти.

Вони порекомендували уникати п’яти продуктів, які можуть обтяжувати стан артриту.

Оброблені харчові продукти. Відрізняються високим вмістом трансжирів, що порушують травлення і викликають відповідну запальну реакцію в організмі. Уникайте будь – яких продуктів, що містять частково гідрогенізовані олії, – дали пораду фахівці.

Цукор. Продукти, які містять рафінований цукор, включаючи випічку, шоколад, газовані напої, стимулюють викид в організмі білків-цитокінів, які викликають запалення. На додаток до цукру слід дотримуватися обережності з такими харчовими компонентами, як кукурудзяний сироп, фруктоза, сахароза, мальтоза, – додали дослідники.

Червоне м’ясо. Його велика кількість насичених жирів сприяє зростанню рівня холестерину і запалення. При смаженні м’яса утворюється багато продуктів кінцевого глікування (AGE), які також можуть посилювати запальні явища.

Рафіновані вуглеводи. Їх джерело – продукти з білого борошна, після яких різко збільшується вміст цукор в крові. Постійно високий рівень цукру є одним з пускових механізмів запалення

Сир і молочні продукти з високим вмістом жиру. Як і м’ясо, вони сповнені насичених жирів, здатних викликати запальну реакцію з боку імунної систем. Крім того, молочні продукти мають специфічним типом білка, здатним посилювати біль при артриті.