Деякі звички є простим і доступним для багатьох людей способом набути хорошого здоров’я та продовжити життя – розглянемо хоча б п’ять із них.

Рано прокидатись. Ряд досліджень показує, що люди-«жайворонки» краще захищені від розвитку депресії та інших проблем із психікою. Також з раннім підйомом міцно асоціюється вища енергійність та продуктивність. Ще один важливий нюанс: у людей, що рано прокидаються, більше часу на себе.

Харчуватися різноманітно. Крупи та цільнозерновий хліб, овочі та фрукти, гриби, бобові, яйця, риба, птиця, м’ясо кисломолочні продукти – різноманітне харчування здоровими продуктами як ніщо покращує стан кишкового мікробіома, сприяючи зростанню корисних бактерій у травному тракті. Саме від стану кишечника залежить міцність імунітету та захищеність від інфекцій, що скорочують життя.

Готувати самостійно. Вчені констатують, що звичка готувати самостійно знижує кількість споживаної готової, промислово переробленої їжі, перенасиченої шкідливими жирами, цукром та сіллю, а також містить штучні компоненти. Ці речовини – підсилювачі смаку, стабілізатори, барвники і т. д. – згубно діють на кишкову мікрофлору.

Відмовитися від солодких напоїв. Нещодавнє дослідження Університету Південної Кароліни завершилося вердиктом вчених про те, що питво солодких напоїв не лише сприяють ожиренню та діабету, а й значно збільшує ризик раку печінки – для цього достатньо однієї склянки на день. Якщо ви звикнете обходитися без такого пиття, це не тільки заощадить вам гроші, але й зробить життя здоровішим і довгим.

Частіше ходити пішки. Звичка ходити пішки може продовжити людське життя на 15 років – про це інформував науковий журнал Communication Biology, який публікував відповідні висновки вчених із Університету Лестера. Дослідники дійшли висновку, що у тих, хто регулярно ходить пішки в досить швидкому темпі, повільніше скорочуються теломери захисні структури на кінцях хромосом, довжина яких прямо співвідноситься з тривалістю життя.