Існує кілька ранніх симптомів, що попереджають про майбутню хворобу Паркінсона: наприклад, такими можуть бути жорсткість м’язів або сповільненість рухів.

Хвороба Паркінсона викликається втратою нервових клітин в частині мозку, званої чорною субстанцією. Це зменшує в мозку рівень хімічної речовини дофаміну. Захворюванню властиво довгий повільний розвиток, його симптоми можуть розвиватися роками.

Вчені констатують, що розвиток симптомів, які можуть сигналити про хворобу Паркінсона, іноді відрізняється від людини до людини через різноманітність клінічної картини захворювання. Проте фахівці рекомендують звертати увагу на п’ять симптомів, які можуть сигналити про хворобу Паркінсона на ранньому етапі, про це пише видання Express.

Тремор. Він проявляється в повільному неконтрольованому тремтінні руки, що виникає в стані спокою і зникаючому при довільному русі. Зазвичай починається на одній руці, у міру прогресування захворювання уражаються обидві руки.

Брадикінезія. Відбувається поступова втрата і уповільнення спонтанних рухів, в тому числі стає менш вираженою міміка.

Жорсткість тіла. Одним з ранніх симптомів, які можуть сигналити про хворобу Паркінсона, є відчуття тілесної скутості, поганий рухливості кінцівок. М’язи стають жорсткими через неможливість розслабитися, також при цьому може відчуватися біль в суглобах.

Порушення балансу тіла. Людині стає важко зберігати вертикальне положення, його тіло набуває нахил, можуть траплятися падіння.

“Відключення” частини тіла. Також при даній патології може виникати відчуття «відключення» нижньої половини тіла. У той час як верхня половина нормально рухається, ноги здаються паралізованими, і людина відчуває, що не керує нижньою частиною тіла.

Коментуючи можливі ранні симптоми хвороби Паркінсона, фахівці клініки Майо підкреслили, що її розвиток дійсно починається поступово, нерідко з ледь помітного тремору однієї руки, на який часто не звертають уваги.

“Ваше обличчя перестає виражати емоції, руки не розгойдуються при ходьбі, мова може стати тихою або невиразною. Симптоми хвороби Паркінсона погіршуються в міру прогресування патологічного стану”, – доповнили експерти.