Лікар розповіла, про розвиток яких небезпечних захворювань може повідомляти часта позіхання. Коли варто бити тривогу?

Вчені визнають позіхання вельми корисним і потрібним рефлексом, який підсилює когнітивну діяльність. Але іноді позіхання сигналізує про небезпеку.

Терапевт центру здоров’я Марина Копилова назвала п’ять серйозних хвороб, симптомом яких є позіхання:

Розсіяний склероз

Разом з постійним позіханням спостерігаються й інші симптоми: оніміння кінцівок, погіршення зору і проблеми з утриманням рівноваги.

Порушення в роботі печінки

Жахлива втома, позіхання і гормональний дисбаланс характеризують захворювання цього органу. Разом з тим, у людини знижується апетит або виникає нудота.

Повільна робота серця

Читайте також:  Дієтолог розповіла про користь зеленого чаю для здоров'я

Позіхання сигналізує про уповільненому ритмі серця. Якщо в сукупності з ним Вас застали: нудота, порушення в ході, болі в грудях, нерівне і неглибоке дихання, то варто звернутися до лікаря.

Інсульт

При виникненні інсульту підвищується температура тіла, а тому людина постійно позіхає. Крім позіхання у пацієнта також спостерігаються: зміна мови, перекошеність обличчя, а також нездатність підняти руки.

Хронічна втома

Відчуття стресу виникає через підвищення рівня гормону під назвою кортизол. Він живе в крові і в деяких випадках саме він викликає болі в голові і грудях, прискорене дихання і серцебиття. В даному випадку позіхання говорить про порушення в роботі організму.

Читайте також:  Декілька причин втоми, про які ви могли не знати