ГоловнаНовини Здоров'яРобота, яка може бути смертельно небезпечною

Робота, яка може бути смертельно небезпечною

Вчені з Канади опублікували дані, які свідчать про особливу небезпеку нічної роботи для здоров’я і життя жінок. За словами фахівців, така робота несе в собі «смертельну загрозу», пише MedicalXpress.

Робота

Робота в нічний час доби негативно позначається на виробництві організмом мелатоніну – гормону, відповідального за регуляцію циклів сну і неспання і володіє протипухлинною дією. Таким чином, у що працюють ночами жінок різко зростає схильність захворюваності на рак, конкретно рак грудей, показало дослідження канадських фахівців.

В їх дослідженні взяли участь 13 тисяч жінок віком від 55 до 59 років, які проживають в ряді європейських країн. Проаналізувавши медичні дані учасниць, вчені зробили висновок: робота, яка змушує не спати хоча б три ночі на тиждень, в дуже значній мірі збільшує ризик естроген-рецептор-позитивного раку і HER2-позитивного раку молочної залози розвитку раку молочної залози.

Читайте ще:  Названі 5 найкращих способів уникнути інсульту

«Ймовірність розвитку раку грудей збільшується з кількістю нічних годин, витрачених на роботу. 3 години вимушеної роботи після півночі підвищують ризик раку на 12 відсотків. Десятигодинна нічна зміна більше трьох ночей на тиждень підвищує аналогічний ризик уже на 80 відсотків», – констатували автори дослідження.

Джерело: МедікФорум