Про користь пробіотиків говорять вкрай багато. Вважається, що це один з найефективніших засобів для імунітету людини. У цій статті ви дізнаєтеся про реальну користь пробіотиків.

Що таке пробіотики

Пробіотики являють собою живі мікроорганізми, які приносять користь здоров’ю людей. Визначають пробіотичну функцію генетика, раціон харчування і мікробіом кишечника. Згідно з різними дослідженнями, пробіотики роблять благотворний вплив на захисну оболонку кишечника. Втім, є користь і для імунної системи, а також вони сприяють вивільненню метаболітів.

Звичайно, потрібно розуміти, що пробіотики не виглядають як звичайні пігулки. Є дуже багато продуктів, які містять ці речовини. До них відносять кисломолочні продукти (йогурт, кефір), квашену капусту, домашні соління, квас, моцарелу. Вони не менш корисні для здоров’я людей.

Щоб не викидати гроші на вітер, потрібно переконатися, що вибрані вами пробіотики підходять конкретно вашому здоров’ю. Наприклад, одні впливають на дихальні шляхи або жіноче здоров’я, інші — приносять користь імунній системі в цілому.

Реальна користь пробіотиків для здоров’я

Пробіотики грають величезну роль в імунній системі людини, причому як жінки, так і чоловіки. Згідно з проведеним в 2013 році дослідженням, пробіотики відмінно позначаються на вагітних жінках. Якщо дами їли пробіотичний йогурт замість звичайного протягом дев’яти тижнів, у них запобігався розвиток резистентності до інсуліну. Також благотворно пробіотики діють на літніх жінок. Це дозволяє їм не допустити вікову втрату кісткової маси і остеопороз. А у жінок з ожирінням в період менопаузи пробіотики широкого спектру значно поліпшили кардіометаболічні властивості.

Так як пробіотики відмінно впливають на кишечник і його мікрофлору, їх можна назвати ідеальним засобом від запору. Згідно з дослідженням, біфідобактерії сприяють прохідності кишечника, впливають на частоту стільця, консистенцію калових мас. Втім, не можна заперечувати реальну користь пробіотиків при діареї, так як підібравши потрібні, ви зможете вирішити і цю проблему. Крім того, вони ефективні в лікуванні синдрому роздратованого кишечника.

Пробіотики в цілому відмінно впливають на здоров’я і імунітет. Існує величезна кількість мікроорганізмів, які складають екосистему кишечника, а вона, в свою чергу, формує імунітет. Якщо правильно вибрати пробіотики, то можна отримати приголомшливий результат. Вони регулюють безліч процесів в людському організмі, покращуючи швидкість реакції на патогени.

Важливо, що пробіотики впливають і на красу людини. Наприклад, вони здатні допомогти при акне. Пробіотики можуть прибрати почервоніння, роздратованість шкіри, зняти хворобливі відчуття. Адже вони мають протизапальні властивості. Але сподіватися на пробіотики не варто, адже це не лікування від прищів, але можуть виступати в якості додаткової терапії.

Також пробіотики корисно при екземі — дерматологічному захворюванні, яке супроводжується свербінням, висипом, палінням. Встановлено, що Lactobacillus rhamnosus можуть бути особливо корисні для поліпшення стану дітей, які зіткнулися з цією проблемою в гострій або хронічній формі. Втім, радіти не варто, адже достовірних даних про користь пробіотиків у цій сфері немає.

Вкрай важливо, що пробіотики відмінно діють на головний мозок. Користь в цьому аспекті вже давно доведено. У мишей, які брали участь у випробуваннях, відзначалися зміни в мозку. Правда, поки вчені не говорять більш конкретну інформацію про реальну користь пробіотиків на мозок.

І наостанок розповімо, що пробіотики дозволяють жити довше. Справа в тому, що рівновага і стійкість мікробіома кишечника неймовірно важливі для здоров’я і активної старості. Як мінімум п’ять видів пробіотиків можуть впливати на довголіття.

Але не забувайте, що пробіотики не є панацеєю. Головне, в цілому вести правильний спосіб життя, здорово харчуватися, більше займатися спортом. В цьому і є реальна користь для здоров’я людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ПРОБІОТИКИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ПРЕБІОТИКІВ