Оброблені напої – пакетовані соки та різноманітне газування – не повинні бути присутніми у щоденному раціоні.

Лікар-дієтолог Василиса Пономарьова назвала кілька причин, які пояснюють необхідність відмови від вживання оброблених напоїв.

Передозування цукром. За словами експерта, усі оброблені напої містять високі дози цукру, який шкідливий при щоденному вживанні. Дієтолог констатує: при прийомі посланого пиття цукор всмоктується в кров значно швидше, ніж коли він вживається у складі продуктів.

Сплески рівня інсуліну. Коли ми вживаємо солодкі напої, кількість глюкози в крові збільшується, що змушує підшлункову залозу виробляти більше інсуліну – гормону, відповідального за розподіл цукру на клітини організму. Чим більше споживається цукру, тим більше підвищується рівень інсуліну, і це веде до розвитку звикання (резистентності). Резистентність до інсуліну, у свою чергу, тісно пов’язана з розвитком діабету 2 типу та серцевими захворюваннями, пояснює дієтолог.

Збільшення ваги. Василина Пономарьова зауважила, що у людей, які вживають солодкі та безалкогольні напої, не знижується рівень гормону голоду греліну. Це сприяє тому, що порушуються механізми насичення – людина весь день їсть і не може наїстись. Як наслідок, зростає вага.

Жирна печінка. Ще одна вагома причина відмовитися від оброблених напоїв – через них жиріє печінка. Це відбувається під впливом фруктози, яка часто міститься в них. Процес її засвоєння пов’язаний з більш інтенсивним виробленням жиру, який накопичується в печінці.

Жир на животі. Фруктоза, що викликає ожиріння печінки, також сприяє жировідкладенню на животі

«Ця частина нашого тіла зберігає більшу частину жиру, і як тільки тут починає накопичуватися жирова тканина, позбутися її стає вже дуже важко. Надлишок жиру на животі, у свою чергу, може призвести до діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань», – попереджає дієтолог.