Люди, що дожили до 100 і більше років, поділилися секретами довгих років життя. На їхню думку, на тривалість життя генетичні схильності впливають найменше.

«Найкращий засіб до досягнення довголіття» – це здоровий спосіб життя», – розповіли співрозмовники МедікФоруму.

Довгожителі підкреслили, що першим фактором, що впливає на тривалість життя є збалансоване харчування. Далі йде. За їх словами, помірні фізичні навантаження і відмова від шкідливих звичок, таких як споживання спиртного і тютюну.

Вчені з США провели чимало часу в пошуках «еліксиру довголіття», і ось що вони з’ясували – люди оптимістично налаштовані живуть довше, ніж песимісти.

Продовжувати життя, за їх твердженням, допомагає дружелюбність, а також правильне ставлення до навколишнього і людей.

“Частий сміх, хороша сім’я, вірні надійні друзі – це ключ до довгого життя”, – кажуть довгожителі, відзначаючи, що це стабілізує тиск, знижує цукор в крові, а також допомагає позбутися від тривожності.

Фахівці додають, що знижують число відведених років злість, замкнутість і самотність.

Дожити до ста і більше років і при цьому зберігати життєву активність, за рекомендаціями лікарів, допоможе правильний раціон харчування: більше свіжих фруктів і овочів, чистої питної води, зернові та молочні продукти. Відмовитися необхідно від червоного м’яса, великої кількості цукру і борошняні продукти.

Джерело: МедікФорум