Віддамо належне засновнику фармакології Парацельсу і заглянемо за грань звичайних в нашому світі речей. Коли їх стає занадто багато, щоб бути сумісними з життям.

П’ять звичних речей, передозування яких може призвести до смерті:

Вода

При добовій нормі два-три літри води, якщо одноразово вжити цієї рідини в три-чотири рази більше, буде порушений водно-сольовий обмін і вода заповнить внутрішньоклітинну середу. Це призведе до набряку мозку і смерті. Це підтверджено загибеллю жінки, яка випила на змаганнях сім з половиною літрів води і наступного дня померла.

Сіль

Три грами солі на кілограм живої ваги теж можуть привести до загибелі від різкого стрибка артеріального тиску і сильного набряку всього тіла. З’їсти за раз таку кількість солі досить проблематично, що заспокоює.

Читайте також:  Фрукти з низьким глікемічним індексом, які можуть їсти діабетики

Вітаміни

Передозування вітамінами називається гіпервітаміноз. Надлишок різних вітамінів викликає різні симптоми від прискореного серцебиття до тромбофлебіту і крововиливу в сітчасту оболонку очей. Але для того, щоб гарантовано померти від надлишку доступних комплексів вітамінів знадобитися відразу проковтнути не менше 5000 таблеток. Це складно, та й ні до чого.

Сонячні промені

Сонце теж таїть в собі небезпеку. Для того, щоб отримати тепловий удар, необхідно провести на спеці не менше двох годин. Вісім годин можуть призвести до смерті. Чи варто так ризикувати заради хорошої засмаги?

Звичні отрути

Якщо нас за раз вкусить півмільйона комарів, ми помремо, якщо ми вип’ємо поспіль 150 чашок кави, це теж небезпечно. Смертельно небезпечні 94 сигарети, викурені одна за одною, і 500 мл чистого спирту, випиті відразу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News