Стати довгожителем допоможуть поради фахівця.

Генетична схильність до довгого життя працює лише на одну чверть. Три чверті роботи з продовження повноцінного життя бере на себе набір нехитрих звичок. Як жити довго і щасливо? Поради від лікаря-геронтолога Костянтина Єгошина.

Вісім речей, які допоможуть прожити довше:

Мислення. Серед людей, які переступили поріг середньої тривалості життя, майже неможливо зустріти любителів драматизувати те, що відбувається. Немає необхідності підтримувати в собі награну веселість, але і занурюватися в безодню переживань і туги безглуздо. До того ж, довге сумне життя вам може самим не сподобатися.

Харчування. Довгожителі є в різних культурах. Але їх об’єднує одне, це помірність і любов до простої їжі. Краща молочно-рослинна дієта, що постачає нас необхідними вітамінами, білками і антиоксидантами. Примітно, що чай і кава не шкодять здоров’ю довгожителів, так само як і шоколад, солодкі фрукти і ягоди.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду

Активність. Людському організму показана активність. При постійних помірних навантаженнях не виникає застійних явищ, підтримується на належному рівні обмін речовин, вчасно виводяться шлаки і токсини. Хороший тонус, крім того, благотворно позначається на підтримці позитивного мислення.

Ритм життя. Тут ми не пропонуємо прописати собі строгий режим дня і жити по будильнику. Але знайти свій ритм життя, без різких стрибків і суворих загулів дуже бажано. Спіть стільки, скільки необхідно для того, щоб виспатися. Їжте тоді, коли відчуваєте голод, і ваш організм сам виробить потрібний для нього ритм.

Захопленість. Щоб жити довго і щасливо відмовтеся від роботи, на якій ви тягнете лямку від дзвінка до дзвінка. Знайдіть собі улюблену справу, і займайтеся ним захоплено. В іншому випадку, вам необхідно полюбити те, що ви робите зараз.

Читайте також:  У мережі поділилися простими способами підтримати психічне здоров'я

Потрібність. Самотніх людей серед довгожителів небагато. В основному, це люди сім’ї. Сім’я створює відчуття потрібності, яке продовжить ваші роки.

Сексуальність. Із завершенням статевого життя організм починає готуватися до сплячки. Засинає гормональна система, змінюється обмін речовин. А це не корисно для довгого повноцінного життя. Немає необхідності змушувати себе займатися сексом, але відчувати себе привабливим і проявляти інтерес до протилежної статі, це бадьорить. Не забувайте про це.

Обмеження. Будь-які обмеження це рабство. У неволі людина не може жити довго і щасливо. Тут ми згадаємо про шкідливі звички. Бути рабом у них – це рабство, і життя буде коротким і нещасним. Бути рабом у заборон – теж неволя, і людина може прожити довше, але прісно. Довгожителі, в основному, не відмовляються від маленьких радощів, навіть якщо вони не дуже корисні здоров’ю. Але вони не йдуть на поводу у них. Згадайте про позитивне мислення і зберігайте свою міру!

Читайте також:  9 факторів підвищують ризик раку молочної залози