ГоловнаНовини Здоров'яВчені: здоровий спосіб життя не рятує від раку

Вчені: здоровий спосіб життя не рятує від раку

Спосіб життя і навіть спадковість не мають вирішального впливу на те, чи буде у людини рак. Вчені заявили, що в більшості випадків рак – це випадковість, яку неможливо передбачити заздалегідь.

Рак

Американські вчені з Університету Джона Хопкінса висунули гіпотезу про те, що рак в основному виникає через випадкові помилки у процесі поділу клітин. На їх думку, так відбувається у двох третинах випадків онкологічних захворювань.

«Від їх появи не може застрахувати ні здоровий спосіб життя, ні добра спадковість», – цю думку науковців опублікував журнал Science.

Вчені підтверджують, що багато випадків пухлин мають місце при тому, що у людей серед рідних ніхто не стикався з раком, а самі вони вели здоровий спосіб життя, не курили і не вживали шкідливої їжі. Біологи пояснили, що в організмі людини постійно діляться клітини, при цьому відбувається процес копіювання ДНК, в якому і трапляються збої. У подібних випадках у ході клітинних поділів виникають спонтанні мутації, саме вони ведуть до появи злоякісних пухлин, заявили експерти.

Читайте ще:  Як стимулювати вироблення колагену за допомогою натуральних засобів?

Дослідники аналізували статистику по 17 основних видів раку, зібрану в 69 країнах, використовуючи для цього спеціальну математичну модель. Їх дослідження дозволило зрозуміти, які пухлини виникають через випадкові генетичні поломки, а на які більшою мірою впливають зовнішні фактори.

Вони встановили, що рак підшлункової залози у 77% випадків є наслідком випадкового збою в клітинному розподілі, у 18% випадків розвивається внаслідок впливу зовнішнього середовища, а в 5% випадків – через спадковість. Рак легенів в 65% випадків розвивається через зовнішні причини (куріння), в 35% випадків – внаслідок клітинного збою.

«Якщо ж говорити про всі типи раку в цілому, то на невдалі клітинні ділення можна списати 66% випадків онкології, ще 29% пов’язані із способом життя і впливом середовища, і решта 5% – з спадковістю», – констатували вчені.

Читайте ще:  Вчені назвали дозу алкоголю, дозволену до вживання всім

Джерело: МедікФорум