Багатьом людям не з чуток відомо, що таке оніміння кінцівок. Відчуття неприємне, відчувається легке поколювання і печіння в руках і ногах. Виникає воно через поганий кровообіг внаслідок защемлення кровоносних судин і нервових закінчень у верхніх кінцівках. Для відновлення чутливості змініть положення тіла або почніть рухатися.

Найчастіше під час сну руки німіють через незручне положення. Але це одна з багатьох причин. І якщо у вас чутливість кінцівок притупляється на довгий час, тоді вам варто задуматися про своє здоров’я. Оніміння кінцівок може сигналізувати про наявність серйозних недуг.

Що провокує оніміння верхніх кінцівок

1. Захворювання шийного відділу хребта – остеохондроз

Він викликає болі в області голови, порушує координацію руху і провокує оніміння руки. Причина тому – утиск нерва, шийного відділу хребта. Для попередження розвитку недуги слід займатися спортом, а саме — спеціальною гімнастикою. Не забувайте і про свою поставу.

2. Хронічне аутоімунне захворювання (розсіяний склероз)

Порушується нервова оболонка головного і спинного мозку. Вона є причиною порушення прохідності нервових імпульсів, через що відчувається оніміння кінцівок. І якщо інших причин ви не бачите, тоді сплануйте візит до лікаря (невролога).

3. Утворення тромбу в кровоносній судині може бути причиною оніміння

При цьому недузі тромб перекриває просвіт судин, що в свою чергу веде до порушення подачі корисних речовин, необхідних для нормальної функціональності рук. Через тромбоз можуть з’явитися набряки й інші, більш серйозні ускладнення – гангрена і навіть відрив кровоносного тромбу. Слід звернутися за допомогою до лікаря за діагностикою і лікуванням хвороби.

4. Зниження рівня гемоглобіну (анемія) і недостатня кількість гормону інсуліну (цукровий діабет)

Ці фактори можуть стати причиною порушення кровообігу у верхніх і нижніх кінцівках, через, що і відбувається оніміння.

5. Гострий біль в плечовому сплетенні (невралгія) або запальні процеси в тканинах, які оточують здавлений нерв, теж можуть бути причиною оніміння.

6. Напад інсульту є найнебезпечнішим з причин оніміння руки

При цьому спостерігається збій роботи ніг, розлад діяльності головного мозку і головний біль, зниження зору, нечіткість мови. Якщо присутні ці симптоми — терміново викликайте лікаря.

7. Тунельна невропатія (карпальний тунельний синдром)

Захворювання, яке характеризується онімінням і болем пальців рук протягом тривалого часу. Страждають на цю недугу люди, які в своїй діяльності використовують пальці рук – працюють за комп’ютером і швейною машинкою, або грають на музичному інструменті.

Ми розглянули сім причин оніміння рук. Ні в якому разі не варто їх ігнорувати. Адже від ваших дій залежить ваше самопочуття і здоров’я, а отже — і майбутнє.

Джерело: HeadInsider