Є певні продукти, які можуть допомогти знизити ризик. Нам потрібно включати клітковину в наш раціон, але є також продукти, які вам, можливо, доведеться скоротити або виключити з раціону.

Рак кишківника є одним з найбільш поширених видів раку, причому у більшості людей він діагностується у віці старше 60 років.

NHS повідомляє:

“Рак кишківника – це загальний термін для позначення раку, який починається в товстій кишці. “Залежно від того, де починається рак, рак кишківника іноді називають раком товстої кишки або прямої кишки».

Є деякі відомі фактори ризику, хоча наявність одного або декількох факторів ризику не означає, що ви обов’язково захворієте на рак кишківника.

Читайте також:  Фахівці пояснили, що не можна робити перед візитом до стоматолога

Хоча дуже важко дослідити зв’язок між дієтою та раком, дослідження показали, що певні продукти можуть точно впливати на ризик розвитку раку кишківника.

Щоб знизити ризик колоректального раку, Вам слід уникати продуктів з високим вмістом “рафінованого крохмалю”, таких як упаковане печиво і крекери.

NHS каже, що вам також слід уникати оброблених харчових продуктів. Оброблене м’ясо – це будь-яке м’ясо, яке було оброблено для збереження, наприклад, бекон, салямі, ковбаси, м’ясні консерви або курячі нагетси.

“Виходячи з того, що ми знаємо на даний момент, здається, що клітковина з цільного зерна краще знижує ризик раку, ніж клітковина з фруктів і овочів. Але важливо їсти і те, і інше як частину здорової збалансованої дієти”.

Читайте також:  Названі прості способи, які допомагають швидше відновитися після хвороби

За даними Cancer Research UK, супутнім фактором ризику є ожиріння. Підраховано, що 11 з 100 випадків раку кишківника (11 відсотків) пов’язані з надмірною вагою або ожирінням.

“Є переконливі докази того, що люди, які більш фізично активні, мають більш низький ризик раку кишківника».