У 40 років життя лише починається, як казали герої відомої радянської мелодрами. І для того, щоб після 40 у вас виникало менше проблем зі здоров’ям, потрібно дотримуватися простих правил.

Здорова дієта

Багато людей неправильно розуміють термін «дієта». Це не означає їсти менше або взагалі не їсти. Навіть коли вам за 40, ви повинні харчуватись, але добре. Ретельно вибирайте їжу та збалансуйте свій раціон. Головне полягає в тому, щоб їсти в невеликих кількостях і часто. Це прискорює метаболізм, а також зберігає енергію та не призводить до набору ваги. Дослідження показують, що триразове харчування і два перекушування – це правильний раціон для жінок за 40. Здорова дієта також включає хороший сніданок, так що не пропускайте його. Зрештою, намагайтеся обходитися без цукру. Це допоможе вам запобігти багатьом хворобам.

Правильний сон

Поганий і короткий сон може призвести до ваги. Якщо ви думаєте, що набираєте вагу через дієту, то дуже помиляєтеся. Сон – дуже важлива частина здорового способу життя, особливо у віці. Поганий сон та недосипання можуть призвести до таких захворювань, як безсоння, тривожні розлади, збільшення ваги, зниження обміну речовин, серцеві захворювання.

Фізична активність

У цьому віці важливими є регулярні фізичні навантаження. У 40 років ви не такі вже старі, у вас ще є можливість виконувати інтенсивні тренування. Таким чином, ви повинні користуватися спортзалом. Це допоможе не лише скинути зайву вагу, а й уникнути хронічних захворювань у подальшому житті.

Не бійтеся ваги

Не зациклюйтесь на своїй вазі. Зосередьтеся на здорових звичках. Зосередження уваги на своєму загальному здоров’ї або лише на схудненні – дві великі різниці. Якщо ваша вага не викликає жодних проблем зі здоров’ям, не турбуйтеся, навіть якщо ви не худа. Зверніть увагу на довгострокову користь для здоров’я. Якщо ви намагаєтеся скоротити споживання певних продуктів, щоб схуднути, швидше за все, надалі вам буде дуже нелегко. Якщо ви не впевнені, що вам слід робити, отримайте думку експерта.

Побалувати себе

Стрес отруйний для здоров’я. Виділення деякого часу виключно для себе може бути дуже корисним для загального стану здоров’я. Робіть речі, які ви любите. Витратьте один день, щоб просто побалувати себе. Ви самі помітите усі переваги.

Медичні огляди

Ці зустрічі – не тільки чудовий час, щоб обговорити з лікарем все, що вас турбує в плані медицини, але також час, в який ви можете пройти обстеження на фактори ризику серцево-судинних захворювань, а їх дуже важливо знати, коли ви входите до свого п’ятий десяток. Рання діагностика може мати вирішальне значення за певних обставин.

Джерело: TheHealthSite