Овес і квасоля багаті розчинною клітковиною, яка, як давно вважається, захищає від деменції-швидше за все, тому, що вона сприяє розмноженню хороших бактерій, що пригнічують запалення в мозку.

20-річне дослідження, в якому взяли участь майже 4000 дорослих, підтвердило його профілактичні властивості, виявивши, що у тих, хто вживав клітковину, ризик розвитку хвороби Альцгеймера був на 26% нижче. Зв’язок була найбільш очевидна у людей, які споживали більше розчинної клітковини, яка також міститься в горосі, сочевиці і арахісі.

Професор Казумаса Ямагіші, провідний дослідник з Університету Цукуба в Японії, сказав:

“Механізми в даний час невідомі, але вони можуть включати взаємодію між кишечником і мозком. Одна з можливостей полягає в тому, що розчинна клітковина регулює склад кишкових бактерій. Це може вплинути на нейрозапалення, яке відіграє роль у виникненні деменції”.

Минулі дослідження підтвердили, що вживання в їжу великої кількості волокнистих продуктів, таких як фрукти і овочі, покращує травну систему і позитивно впливає на серцево-судинну систему, включаючи зниження рівня холестерину.

Професор Ямагіші сказав, що ці додаткові переваги можуть сприяти зниженню ймовірності розвитку захворювань, що впливають на роботу мозку. Він додав:

«Також можливо, що харчові волокна можуть знизити інші фактори ризику деменції, такі як маса тіла, артеріальний тиск, рівень ліпідів та глюкози».

Клітковина корисна для мозку, збільшуючи надходження кисню.