Учені провели масштабне дослідження, щоб з’ясувати, чи мобільні телефони шкідливі, як про них говорять. Вони відповіли на головне питання – чи викликають вони рак.

До недавнього часу вважалося, що стільникові телефони можуть спровокувати у людини розвиток раку. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) навіть занесла їх електромагнітне випромінювання в список потенційних канцерогенів. Але недавнє дослідження розвіяло чутки про їх небезпеку.

Вчені Барселонського інституту глобального охорони здоров’я назали міфом стійке переконання людей, що мобільні телефони шкідливі для людського мозку.

Фахівці провели масштабне дослідження в області вивчення цієї теми. Вчені стверджують, що люди під час роботи часто зазнають впливу кількох типів: від наддовгих до коротких (від 3 кГц до 10 МГц) і ультракоротких (від 10 МГц до 300 ГГц). Це як раз діапазон хвилі випромінювання мобільних телефонів.

Дослідники проаналізували використання мобільників на прикладі 4 тисяч людей, у яких виявлений рак мозку і 5 тисяч здорових осіб. З’ясувалося, що немає ніякого вираженого зв’язку між частотою виникнення пухлин мозку і тим, як часто добровольці піддавалися випромінюванню.

Лише 10% учасників експерименту піддавалися сильному випромінюванню. Ризик виникнення раку у цієї групи підвищився лише на малу частку.

Вчені з’ясували, що використання стільникових телефонів серед людей зросла з 15% до 95% за останні роки. Але збільшення кількості злоякісних пухлин головного мозку серед населення виявлено не було.