Червона ікра – дорогий продукт, тому щоб гроші не були викинуті на вітер, варто знати про ознаки, які говорять про якісний або неякісний продукт. Експерт розповідає, як вибрати найсмачнішу червону ікру.

Упаковка – жерстяна банка

“Найкраще вибирати ікру з маркуванням “ДСТУ” на упаковці. Також треба дивитися на місце її виготовлення. Найкраще шукати з традиційних місць на зразок Камчатки і Сахаліну. Слід також оглянути банку на предмет зовнішніх пошкоджень. Банка ні в якому разі не повинна бути роздутою. Таку банку інакше називають “бомбаж”, і це вірна ознака наявності в ікрі неприпустимих видів мікробів”, — зазначила експерт Наталія Петроченкова.

При виявленні навіть легкого здуття від покупки потрібно відмовитися, так як вживання такої ікри небезпечне для здоров’я.

Упаковка – скло (або без упаковки)

“Вибираючи ікру в скляній банці або на вагу, ви можете розглянути її до покупки. Ікринки першого сорту повинні бути цілими, однакового кольору, розміру, а також не повинні бути злиплими. Якщо таку банку перевернути, то ікра не повинна моментально починати повзти по стінках. Якщо це відбувається, то в банці занадто багато “джуса”. Обсяг цієї рідини позначається на фактичній кількості ікри, яку ви купуєте”, — розповіла експертка.

Також багатьох хвилює питання, чи впливаєте на якість продукту його заморозка. Наталія Петроченкова стверджує, що ні, але тільки в тому випадку, якщо продукт був заморожений один раз.