31 грудня прийнято не тільки дарувати подарунки, а й давати обіцянки самому собі. Ось список корисних звичок, які допоможуть вам зберегти красу і здоров’я на довгі роки.

У сорок років, як відомо, життя тільки починається. І ось щоб це життя було якомога активнішим, довгим і приємним, саме час подбати про своє здоров’я. Ми попросили лікарів розповісти, які найважливіші і корисні подарунки ви можете зробити для свого здоров’я після того, як вам виповниться 40 років.

Дуже багато сну

Зараз особливо важливо висипатися — адже порушення сну пов’язані з гормональними збоями (які особливо небезпечні в цьому десятилітті, що передує менопаузі), і з харчовим поведінкою, і з ризиком розвитку депресії, а також з підвищенням ризику серцево-судинних захворювань. Не менше восьми годин на добу, в темній і прохолодній кімнаті. І ніяких гаджетів в спальні!

Ще більше води

Після сорока років метаболізм починає сповільнюватися, і для того, щоб змусити його працювати на колишньому рівні, важливо багато пити. Крім того, вода потрібна вашим ниркам, вашій шкірі і вашому мозку. До речі, якщо вам важко випивати щодня півтора-два літри води, їжте більше фруктів і овочів, в яких багато рідини: цитрусові, ягоди, томати і кавун, огірки, перець, зелень.

Силові тренування

Дуже добре, якщо ви звикли вести активний спосіб життя і займатися спортом хоча б кілька днів на тиждень. Але тепер вашому тілу потрібно дещо більше: справа в тому, що після 35 років обсяг м’язової маси в організмі починає знижуватися, а також зменшується щільність кісткової тканини. І щоб протистояти цим змінам, вам необхідні силові тренування — хоча б раз на тиждень.

Більше білка

Білок, в тому числі тваринного походження, необхідний нам, щоб розганяти метаболізм, а також підтримувати здоровий рівень м’язової маси. Ще один важливий рада: складіть свій щоденний раціон таким чином, щоб отримувати білок з кожним прийомом їжі протягом усього дня — так він буде краще засвоюватися.

Турбота про груди

Кожна восьма жінка стикається з раком грудей — це сумна, але, на жаль, незаперечна статистика. Після сорока років важливо регулярно робити мамограму — втім, з якою саме регулярністю проводити дослідження, вам підкаже лікар, у даному випадку важливо оцінити ваші індивідуальні ризики, щоб не проводити обстеження невиправдано часто. І, звичайно ж, звертайте пильну увагу на будь-які симптоми, які можуть попереджати про розвиток хвороби.

Турбота про серце

Ще один фактор ризику, який слід брати до уваги жінкам після 40 років — ризик хвороби серця. За статистикою, від серцевого нападу помирає кожна третя жінка. І ще одна сумна новина: саме у жінок Серцевий Напад діагностується гірше через специфічні симптоми, які часто ігноруються або помилково трактуються. Обов’язково робіть регулярно УЗД і кардіограму, спостерігайтеся у лікаря, стежте за тиском і рівнем цукру в крові.

Будьте уважні до вашої шкіри

Ні, мова йде не про косметології і не про боротьбу зі старінням: після сорока років важливо регулярно обстежувати свої родимки і родимі плями у дерматолога. І, зрозуміло, важливо захищати шкіру від сонця — не тільки влітку.