Діабет може довгий час ніяк не проявляти себе. Однак якщо не контролювати показники цукру в крові, це може привести до серйозних проблем зі здоров’ям, збільшити ризик розвитку інфарктів та інсультів, знизити захисні функції організму. Неприємне відчуття в роті може бути одним з ознак діабету, стверджують фахівці.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Клівлендської клініки (Cleveland Clinic), мова йде про постійну спрагу. Вона може бути показником гіперглікемії – стану, при якому рівень цукру в крові занадто високий, з чим найчастіше стикаються люди з діабетом.

“Молекули глюкози (цукру) досить малі, щоб просочитися через систему фільтрації нирок. Глюкоза притягує до себе воду, як губка. В результаті збільшується частота сечовипускання. Коли ми втрачаємо зайву рідину, ми в кінцевому підсумку зневоднюємося”, – пояснюють фахівці. Тому люди з діабетом можуть постійно відчувати сильну спрагу.

Однак причиною сильної спраги не завжди є діабет. Це може бути зневоднення, викликане перегрівом, інтенсивними заняттями спортом, недостатнім вживанням води. Крім того, деякі ліки можуть викликати певні побічні ефекти, включаючи спрагу.