Тривале куріння вейпів може нашкодити мозку та легеням, попередив лікар-пульмонолог, доктор медичних наук Олександр Карабіненко.

Одноразові засоби для ширяння та всі можливі поди, що випаровують ароматизований гліцерин, користуються великою популярністю. Причому як серед молоді, так і в колах запеклих курців, які мріяли позбутися цигарок у своєму житті. Вважається, що вейпи безпечніші за інші тютюнові вироби. Але лікарі наголошують: будь-які продукти, що вдихаються у гарячому вигляді, всмоктуються в альвеолу легень.

Пульмонолог пояснив, що при такому впливі легенева тканина піддається фіброзу, тому легені любителів вейпів багато в чому можуть схожі з легкими тих, хто переніс коронавірус у важкій формі.

Читайте також:  Вчені назвали щоденні звички, які зроблять вас щасливішими

За словами Карабіненка, відмовитися від вейпів ще складніше, ніж від сигарет, оскільки пропіленгліколь у складі рідин викликає звикання, як і нікотин. Лікар уточнив, що цей компонент насамперед отруює легені та головний мозок.

«Щоб якось цей продукт ушляхетнити, до пропіленгліколю додають різні ароматичні та інші приємні на запах продукти. Все це пов’язано з тим, щоб просунути продукт, залучити людей», – впевнений медик.