Загартовування організму – ефективний спосіб зміцнити імунітет. Систематичне загартовування обливанням дозволить вам істотно поліпшити своє здоров’я. Особливо корисними загартовування будуть для дітей. Так вони рідше будуть хворіти простудними захворюваннями.

Літо – ідеальний час року для початку загартовування. Лікарі не рекомендують новачкам починати загартовуватися восени і тим більше, взимку, оскільки так ви можете собі нашкодити.

Повітряні ванни

Навіть у сильну спеку не варто відразу влаштовувати обливання холодною водою. Непідготовлений організм може відреагувати на це болісно. Починати потрібно з малого, а саме – з повітряних ванн. 10-15 днів регулярних повітряних ванн підготують організм до наступних гартувань.

Обтирання

Після повітряних ванн можна проводити загартовування водою. Наберіть відро води вночі, і залиште його до ранку. Після пробудження можете починати процедуру обтирання.

Візьміть жорсткий рушник, змочіть його у воді і починайте інтенсивно обтиратися. Кінцівки потрібно обтирати знизу вгору, а живіт, груди і спину – круговими рухами.

Після того, як звикнете до обтирання, можна переходить до наступного етапу – обливання водою.

Загартовування обливанням

Як і в попередньому випадку, наберіть відро води і поставте його на ніч, щоб вода нагрілася до кімнатної температури. Вранці вилийте на себе воду з відра.

Після того, як звикнете до такого обливання, можна переходити до холодного душу, поступово зменшуючи температуру води.

Якщо вранці ви робите зарядку, то вправи не повинні бути надто інтенсивними. Тіло не повинне бути занадто розігрітим перед обливанням холодною водою.

Намагайтеся не пропускати загартовування водою. Процедури слід проводити щодня. Якщо вам довелося пропустити кілька днів, то починайте з обливання водою, поступово переходячи до холодного душу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАГАРТОВУВАННЯ

ЗАГАРТОВУВАННЯ ГОРТАНІ

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ